Select Page
24/01/2020 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam migrancki.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/766710480480713/.

„Zapraszamy na jedenasty slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy migranckie, uchodźcze, bezgraniczne.

Piszcie i przynoście teksty już napisane, które burzą mury, roztrzaskują płoty, uwalniają pochody i spacery ludzkie między krajami, krainami, kontynentami.

Przychodźcie z walecznym słowem w głowie lub na kartce, z wierszami, z prozą, z najróżniejszymi tekstami przeciwko dyskryminującym praktykom państw, kolejkom w Urzędzie ds. Cudzoziemców, straży granicznej.

Czeprcie ze swoich doświadczeń migranckich, wyjazdów na Erasmusa, miesiąca w Krakowie, życia w Japonii.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

TEKSTY NA SLAM MOGĄ BYĆ W DOWOLNYM JĘZYKU. GWARANTUJEMY TŁUMACZENIE NA POLSKI TEKSTÓW PRZESŁANYCH DO TRZECH DNI PRZED SLAMEM. TŁUMACZYMY Z ROSYJKIEGO, UKRAIŃSKIEGO, ANGIELSKIEGO, RUMUŃSKIEGO, FRANCUSKIEGO I JAPOŃSKIEGO.

Benefit na Mămăliga de Varșovi
Kolektyw „Mamałygi Warszawskiej / Mămăliga de Varșovia/ Mamałygi Warszwskiej” powstał w listopadzie 2014 roku. Jest to przede wszystkim projekt wydawniczy ukazujący się w trzech językach – rumuńskim, polskim i angielskim. W skład jego redakcji wchodzi czwórka imigrantów z Rumunii i Mołdawii. „Mamałyga” publikuje teksty pisane przez imigrantów i o migracji, z perspektywy migrantów. Pismo jest próbą otwarcia przestrzeni dla dialogu między migrantami (nie tylko rumuńskojęzycznymi, i nie tylko osiedlającymi się w Polsce) a wspólnotą lokalną. Jest miejscem do refleksji nad, zrozumienia i poradzenia sobie z migracją, podążając tropami ekonomii, polityki, literatury pięknej, reportażu, kuchni i sztuk wizualnych.

BĘDĄ NAGRODY DLA OSOBY ZWYCIĘSKIEJ GŁOSAMI LUDU:

Do zobaczenia!
STÓŁ POWSZECHNY
Mămăliga de Varșovia ”