Select Page
30/01/2020 (czwartek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Mistrzowie Polskiego Jazzu: Janusz Muniak.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2935994749798229/.

„PROM Kultury Saska Kępa i Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ (wydawca JazzPRESS i RadioJAZZ.FM) zapraszają na kolejne ilustrowane muzyką na żywo spotkanie z cyklu Mistrzowie Polskiego Jazzu.

Goście spotkania:
Paweł Brodowski – redaktor naczelny miesięcznika Jazz Forum
Paweł Kaczmarczyk – pianista jazzowy
Jerzy Szczerbakow – dziennikarz muzyczny, prowadzenie spotkania.

JANUSZ MUNIAK – człowiek-legenda: saksofonista, flecista, aranżer, kompozytor, oraz założyciel najsłynniejszego klubu jazzowego w Polsce „U Muniaka”. Razem ze Stańko jeden z pionierów free jazzu w Europie. Zwany jest „sercem polskiego jazzu” i „Ojcem Chrzestnym” kilku pokoleń polskich muzyków jazzowych. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy współpracował z zespołem rockowym – nagrał partie saksofonu na albumie „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. W czasie swojej długiej i obfitującej w wyjazdy kariery koncertowej grał z wielkimi postaciami światowego jazzu – Dexterem Gordonem, Freddie Hubbardem, Marsalisami, Archie Sheppem, Artem Farmerem, Donem Cherry, Hankiem Jonesem i wielu innymi.

Paweł Kaczmarczyk – koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.: nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani, Mateusza Trójki Polskiego Radia, Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej
więcej info:

Wstęp wolny!