Select Page

„Pakistan dla średniozaawansowanych: o podróżowaniu na własną rękę przez niedostępne góry i zielone doliny, ciągnące się pustynie i wielkie metropolie Pakistanu opowie Bartłomiej Kobyliński.

PAKISTAN DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH to opowieść o kraju, do którego Europejczycy zapuszczają się rzadko. Terroryzm, religijny konserwatyzm, przeludnienie i ogromna bieda, to obrazy, które szybko ustępują przy bliższym poznaniu Pakistanu. Ośnieżone szczyty potężnych gór, pośród których kryją się rajsko zielone doliny, do których nie prowadzą żadne bite drogi. Gliniane domy pustynnych wiosek i wielomilionowe metropolie. Mieszanka religii, języków i kultur. Wszystko to sprawia, że Pakistan zachwyca swym ogromem i różnorodnością.

Razem z żołnierzami paramilitarnej bojówki przejedziemy przez pustynię u stóp Gór Merkan, by zajrzeć do stolicy Pendżabu, jedenastomilionowego Lahaur. Spędzimy noc, pilnując ogniska w jaskini pod Nanga Parbat, zjemy kolację w obozie dla uchodźców, by na koniec zatańczyć na wiejskim festiwalu, gdzieś w niewielkiej dolinie przy afgańskiej granicy. Wszystko to bez wycieczek, przewodników, wytyczania dróg i planów, wydawania znacznych pieniędzy, by pokazać, że Pakistan jest krajem, w którym każdy miłośnik podróży znajdzie coś dla siebie.

BARTŁOMIEJ KOBYLIŃSKI, idealista, włóczęga, marzyciel. Miłośnik lokalności, folkloru, małych miast i niskich pasm górskich. Podróżując głównie autostopem odwiedził kilkadziesiąt państw w Europie, Azji i Afryce, o czym pisze na swym blogu odtarnobrzegupobangladesz.blogspot.com

Spotkanie prowadzi Bartek Szaro.

/ wstęp wolny /