Select Page
14/02/2020 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam feministyczny na Manifę.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/603101563582687/.

„Zapraszamy na dwunasty slam w Stole Powszechnym i drugi na tematy oraz formy feministyczne. Piszcie i przynoście teksty już napisane, które godzą we wszelką dyskryminację, w przemoc wobec kobiet i szerzej – w przemoc patriarchatu, której doświadczają osoby wszystkich płci.

Przychodźcie z walecznym słowem w głowie lub na kartce, z wierszami, z prozą, z najróżniejszymi tekstami przeciwko seksizmowi, za aborcją, przeciwko wyzyskowi, za wspólnym działaniem na rzecz obalenia szowinizmu i mizoginii.

Każda osoba może u nas wystąpić, a teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie – korzystajcie z groteski, z ironii, z sucharu! Czerpcie z doświadczeń i przeżyć swoich oraz innych osób.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

BĘDĄ NAGRODY DLA OSÓB ZWYCIĘSKICH GŁOSAMI LUDU!

ZBIÓRKA NA 21. WARSZAWSKĄ MANIFĘ
Warszawska Manifa to demonstracja organizowana co roku przez nieformalną grupę Porozumienie Kobiet 8 Marca.
Celem Manify jest walka z patriarchatem, dyskryminacją i przemocą. Utożsamiamy się z wartościami takimi jak intersekcjonalność, sprawiedliwość społeczna, antyfaszyzm i antykapitalizm. Walczymy o lepsze życie dla kobiet, osób nieheteronormatywnych, osób uchodźczych i migranckich i wszystkich tych, które doświadczają dyskryminacji i opresji.

Slamy w Stole są częścią eliminacji do krajowych zmagań w slamowaniu.

ZAPRASZAMY
MANIFA WARSZAWA
POROZUMIENIE KOBIET 8 MARCA
STÓŁ POWSZECHNY
AUTONOMICZNA PRZESTRZEŃ EDUKACYJNA”