Select Page

„Buba Badjie Kuyatech / Michał Górczyński „CUT THE AIR”:

Buba Badjie Kuyatech – kora, głos
Michał Górczyński – klarnet basowy

Połączenie dźwięków klarnetu oraz afrykańskiej kory pełne wielokulturowych odniesień.

Michał Górczyński wybitny, klasycznie wykształcony klarnecista, kojarzony ze sceną muzyki improwizowanej i Buba Badjie Kuyateh, wirtuoz gry na afrykańskiej korze stworzyli zjawiskowy, pełen wielokulturowych odniesień i magii projekt „Cut the Air”.

Z pozornie nie dopasowanych do siebie elementów Kuyateh i Górczyński zbudowali wyjątkowo spójną, niezwykle przestrzenną i barwną muzycznie mozaikę. Zachodnioafrykańska harfa zwana korą, o zachwycającej polifonicznej strukturze dźwięków i klarnet basowy, o zdecydowanie europejskim rodowodzie i charakterystycznym brzmieniu o bardzo niskiej, hipnotycznej barwie dają w „Cut the Air” rzecz kompletną i na najwyższych, emocjonalnie, obrotach.

Dzięki nie okiełznanej wyobraźni i wrażliwości artystów, ponad mapami, granicami i kontynentami, tworzy się na naszych oczach niewymuszony i nieoczywisty dialog pomiędzy muzykami opierający się na dynamicznej improwizacji. Każda ich nuta staje się wspólnym światem ciążącym w kierunku ziemi lub wzlatującym do nieba, każdy grany przez nich dźwięk intrygująco przecina powietrze. „ Cut the Air” – klasyczne, ascetyczne muzycznie skupienie i swobodnie płynące afrykańskie melodie, dzieło pełne powietrza, pastelowych niedomówień i urzekająco piękne.

*Bilety – 20 zł – dostępne w PROMie oraz na www.ewejsciowki.pl”