Select Page
06/04/2020 (poniedziałek) *, 17:00, Stół Powszechny/fanpage Strefy WolnoSłowej:

Poniedziałkowe spotkania sąsiedzkie (cykliczne) w Stole Powszechnym – online.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/271030533917035/.

Z powodu pandemii koronawirusa przenosimy nasze spotkania sąsiedzkie do internetu. Warsztaty odbędą się poprzez fanpage Strefy WolnoSłowej. Zapraszamy 🙂

SPOTKANIA SĄSIEDZKIE W STOLE POWSZECHNYM: marzec-lipiec 2020 *.

wstęp wolny

prowadzenie: Ada Tymińska i Joanna Kosiorek / Strefa WolnoSłowa

Często rozmawiamy o tym skąd pochodzimy – o tym kto jest migrantem, kto słoikiem, a kto z dziada-pradziada jest „stąd”. A gdyby tak raz porozmawiać inaczej i zamiast nad tym, skąd pochodzimy, zastanowić się nad tym skąd wychodzimy, czyli nad szeroko rozumianą lokalnością?
W ramach warsztatów sąsiedzkich w Stole Powszechnym będziemy przyglądać się temu, co nas otacza, kiedy wychodzimy do pracy, wyglądamy przez okna czy wchodzimy do teatru. Będziemy zastanawiać się, jak zmieniać naszą codzienną przestrzeń działając twórczo z sąsiadami, znajomymi i nieznajomymi. Skupimy się nad kiełkującymi pomysłami, rozwijając je poprzez ruch, rozmowę, wspólne tworzenie. Co do tego, że warto działać lokalnie nie mamy już chyba wątpliwości – pozostaje jednak pytanie, jak?

SKĄD WYCHODZISZ? – warsztaty kolażowe / co dwa tygodnie w poniedziałki 17.00-18.30

Za sposób mówienia o tym, co nas otacza obierzemy formę kolażu, która wydaje się dobrze oddawać różnorodność otaczających nas przestrzeni. Najpierw spróbujemy porozmawiać o tym, co w naszym sąsiedztwie wywołuje emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Potem spróbujemy o nich opowiedzieć językiem obrazów. Użyjemy do tego materiałów, które na co dzień „zaśmiecają” codzienny krajobraz – ulotek, gazetek reklamowych, informatorów kulturalnych.
– tych, które leżą tu i tam na ulicy oraz w innych miejscach publicznych. (wyrzucić)

EKSPLORACJE-KOMBINACJE-TRANSFORMACJE, czyli trening kreatywności / co dwa tygodnie w poniedziałki 17.00-18.30

Pojęcie kreatywności wzbudza w wielu ludziach lęk, który wiąże się z nieznanym. Bardzo niechętnie pozbywamy się starych schematów działania i myślenia. Ale przecież twórcze myślenie przydaje się każdemu. Zapraszamy do poznania metod, które mogą znacznie poprawić jakość naszego życia, efektywność nauki i wydajność w pracy. Na warsztatach będziemy mówić, słuchać, malować, ruszać się, bawić się, śmiać się, wymyślać i tworzyć, bo każdy jest kreatywny i może tę kreatywność rozwijać.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Stół Powszechny również w tym roku jest Miejscem Aktywności Lokalnej! Oznacza to, że przynajmniej na 24 godziny w miesiącu oddajemy salę warsztatową na Wasze działania! Jeśli masz pomysł na swoje działanie, więcej informacji znajdziesz tu:

Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na swoje działanie albo wiesz, co chcesz zrobić, ale nie wiesz, jak przejść od pomysłu do realizacji… bądź po prostu na razie wolisz brać udział w inicjatywach organizowanych przez innych – przyjdź na cotygodniowe zajęcia twórcze w ramach spotkań sąsiedzkich!

#miejsceaktywnoscilokalnej #na_prawawarszawa”