Select Page
15/03/2020 (niedziela), 18:00, Stół Powszechny:

Terrorystka / czytanie performatywne / Monika Rak.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/512413286131461/.

„Ulrike, ta sztuka jest dla Ciebie! I dla tych, których gniecie otaczająca rzeczywistość, którzy w papierosowym dymie, prowadzą niekończące się polityczne dysputy, którzy popijając mocną kawę nabierają sił, by przekuć teorię w czyny.

Autorka sztuki – Monika Rak – lesbijka, feministka, lewaczka szuka odpowiedzi na pytania, czym był/jest kapitalizm / komunizm / faszyzm / terroryzm we współczesnej Polsce. Impulsem do rozważeń jest legenda Ulrike Meinhof, materiałem – osobiste doświadczenia autorki, wywiady z alterglobalistycznymi aktywistami_tkami, dokumenty historyczne i filmy.

Uwaga! Tekst jest lewacki, czytanie performatywne – jeszcze bardziej. Dlatego od widzów_ek wymagana jest ideowa odporność. 🙂 Szczególnie podczas rozmowy, na którą po czytaniu zaprasza autorka, ciekawa wrażeń, refleksji, emocji publiczności.

W projekcie biorą udział:
Tomasz Gromadka jako Tomasz
Malina Chojecka jako Paola
Kamil Błoch jako Lewy Teoretyk
Urszula jako Ulka
Monika Rak jako Terrorystka

Tłumaczenie piosenek:
z niemieckiego – Łukotek/ Łucja Kuting
z włoskiego – Paola

Reżyseria: Agnieszka Małgowska

Czytanie jest benefitem na Stowarzyszenie Sistrum – Przestrzeń Kultury Lesbijskiej*, co oznacza, że trzeba przed wejściem sypnąć groszem na rzecz organizacji, która produkuje to przedsięwzięcie.
Czytanie to także prezent na urodziny autorki tekstu – Moniki Rak.