Select Page
28/03/ 03/07/2020 (sobota piatek), 19:00, Stół Powszechny:

Dance For Refugees vol. 2 – Open Call and Open Jam!

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/641604949990661/.

„Ogłaszamy OPEN CALL dla osób z doświadczeniem uchodźczym i/lub migranckim, które chciałyby zatańczyć solo, w duecie lub w grupie w ramach wydarzenia DANCE FOR REFUGEES vol. 2.
Nadsyłajcie zgłoszenia do 26 MARCA!

Dochód z imprezy w całości przekażemy na jedną z oddolnych inicjatyw pomocowych na granicy grecko-tureckiej
Po występach zapraszamy wszystkich na otwarty jam taneczny do muzyki na żywo w wykonaniu Warsaw Improvisers Orchestra z gościnnym udziałem muzyków Sound In Space Orchestra!

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY NA ADRES: gruparuchoma@gmail.com

DANCE FOR REFUGEES vol. 2 to gest solidarności z wszystkimi osobami narażonymi na przemoc rasizmu, uprzedzeń i mowy nienawiści ze względu na swoje pochodzenie etniczne i narodowościowe. Poprzez taniec przeciwstawiamy się łamaniu prawa na granicach UE i deportacjom osób mających prawo do ubiegania się o prawo do życia. Sprzeciwiamy się niewywiązywaniu się Polski z przyjętych zobowiązań dotyczących przyjęcia uchodźców. Wyrażamy solidarność ze wszystkimi uciekającymi od wojny i prześladowań oraz z pomagającymi w obozach dla uchodźców i na granicach.

Przy milczącej zgodzie Unii Europejskiej Grecja na miesiąc zawiesiła prawo do ubieganie się o status uchodźcy (artykuł 14-sty Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka!). Na Lesvos ultraprawicowe grupy atakują migrantów, blokują łodzie przypływające do wybrzeży, blokują drogę do obozu w Morii uniemożliwiając tysiącom ludzi szukających azylu dostęp do leków i jedzenia. Palone są obozy dla uchodźców, a wolontariusze i dziennikarze są atakowani. Turcja ogłosiła, że nie będzie zatrzymywać migrantów przed przekraczaniem granicy morskiej lub lądowej w kierunku Bułgarii i Grecji, w odpowiedzi greckie wojsko i policja blokują granicę używając gazu łzawiącego i broni palnej. Tych, którym udało przedostać się do Grecji, Turcy nie pozwalają na powrót.

Poprzez taniec chcemy zwrócić uwagę na bogactwo kultur i siłę różnorodności, które sprawiają, że możemy uczyć się od siebie nawzajem empatii, zrozumienia, szacunku i akceptacji. Chcemy być razem i budować wspólnotę, w której każdy jest mile widziany.

#RefugeesWelcome
#StopDeportations
#OpenBorders

Organizatorki wydarzenia:
Strefa WolnoSłowa
Grupa Ruchoma
Radykalna Akcja Solidarna”