Select Page
28/03/2020 (sobota), 16:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Harvard-Westlake Large and Small Ensembles.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/764575394031956/.

„Koncert dwudziestoosobowego Big Bandu z USA
Shawn Costantino – kierownictwo muzyczne /
Zabrzmią jazzowe standardy oraz przeboje big-bandów reprezentujące różne okresy w historii jazzu.

*Bilety – 10 zł – dostępne w PROMie oraz na www.ewejsciowki.pl.

 

Historia szkoły

Harvard School została założona w roku 1900 przez Grenville C. Emery’ego jako akademia wojskowa. Budynek powstał w miejscu, które wówczas było polem jęczmienia, a dziś jest rogiem Westren Avenue i Venice Boulevard w Los Angeles.
W 1911 roku Harvard School została przekazana w ręce Kościoła Episkopalnego, stając się organizacją non-profit. Do połowy lat dwudziestych dwudziestego wieku, szkoła rozwinęła się na tyle, by oryginalny kampus stał się zbyt mały dla coraz większej liczby uczniów. Niemniej jednak, ówczesne plany o przeniesieniu szkoły w okolice Westwood zostały zarzucone w wyniku Wielkiego Kryzysu.
W 1937 roku, zgodnie z wizją Biskupa Roberta Goodena sprawującego funkcję dyrektora dwukrotnie w latach 1912-1930 oraz 1934-1949, szkoła przeniosła się do gmachu byłego Hollywood Country Club w Kanionie Coldwater dzięki pożyczce otrzymanej od pioniera lotniczego Donalda Douglasa, stając się niezależną, autonomiczną placówką.
Pod kierownictwem dyrektorów Goodena oraz jego następcy, Williama Chalmersa (1949-1969), szkoła zyskała reputację renomowanej instytucji akademickiej. Był to początek fundamentalnych zmian, jakie miały zajść pod kierownictwem dyrektora Christophera Berrisforda (1969-1987), za kadencji którego tradycja militarna szkoły została zniesiona, a prowadzony przez szkołę internat – zamknięty. Od tego czasu, Harvard jest szkołą dzienną, przyjmującą ponad 800 uczniów.

Harvard-Westlake Large and Small Ensembles

Zespół składa się z utalentowanej muzycznie młodzieży grającej na poziomie zaawansowanym w tradycyjnym składzie pięciu trąbek, czterech puzonów, pięciu saksofonów, pianina, perkusji i gitary.
W skład repertuaru wchodzą standardy, numery skomponowane przez uczniów oraz utwory napisane na zamówienie przez profesjonalnych muzyków jazzowych.
Uczniowie studiują klasyczne nagrania i przeboje big-bandów reprezentujące różne okresy i style w historii jazzu.
The Harvard-Westlake Jazz Explorers to combo jazzowe skupiające najlepszych muzyków szkolnego Jazz Bandu.
Shawn Costantino jest dyrektorem na wydziale Jazzu i Muzyki Instrumentalnej w Harvard-Westlake w Los Angeles, gdzie sprawuje pieczę nad programami kształcenia dla trzech dużych zespołów, sześciu małych składów, średnio zaawansowanej jazzowej sekcji rytmicznej oraz składu dętego. Pan Costantino jest także profesorem w Occidental College w Eagle Rock w Kalifornii, gdzie kieruje zespołem jazzowym, jazzowym kwintetem, oraz uczy jazzowej improwizcji.
Shawn Costantino otrzymał tytuł magistra muzyki na Uniwersytecie DePaul w Chicago, a wcześniej – tytuł licencjata muzyki we Frost School of Music na Uniwerytecie Miami. Studia doktorskie ukończył na Uniwersytecie Północnego Kolorado.
Jego debiutancki jazzowy album, „Waltz for Anne”, cieszy się uznaniem wśród krytyków.”