Select Page
02 & 03/04/2020 (czwartek & piątek), 14:00 & 19:30, Teatr Powszechny:

Superspektakl.

Wydarzenie FB: … TBA.

„Kto może stać się dzisiaj superbohaterem? Czy superbohaterowie i superbohaterki istnieją tylko na kinowym ekranie? Dlaczego tak bardzo pragniemy stać się kimś innym niż jesteśmy? Wspólna praca twórców Teatru 21 i Teatru Powszechnego sprawiła, że powstał superprojekt – „Superspektakl” to więcej niż spektakl, to spektakl, który wykracza poza teatralne ramy i zadaje pytania o wspólnotę, empatię i zaufanie w kontekście naszych teatralnych i społecznych oczekiwań i ich chybionych realizacji. Twórczynie i twórcy „Superspektaklu” nie pytają o kostium superbohatera, ale o sprawę, która napędza superbohaterskie życie – bo to ona zbyt często znika nam z oczu.

Zapowiedź twórców:

Na pewien kraj padł blady strach. Ludzie boją się wyjść z domu. Rosnąca fala przemocy i agresji powoduje, że każdy mający inne zdanie, boi się zabrać głos w ważnych sprawach i walczyć o lepszą przyszłość. Inni są izolowani, usuwani z przestrzeni publicznej. Zamykane są szkoły integracyjne, a na witrynach restauracji, w których pracują osoby autystyczne, malowane są napisy „WON!”. Ciągłe dążenie do ujednolicenia wszystkiego sprawia, że potajemnie likwidowane są wszystkie odmienności. Na szczęście jest on, nasza ostatnia nadzieja – „Superspektakl”!

reżyseria: Justyna Sobczyk, Jakub Skrzywanek
scenariusz (na podstawie improwizacji aktorów): Justyna Lipko-Konieczna, Justyna Sobczyk i Jakub Skrzywanek
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia: Barbara Hanicka
kostiumy: Wisła Nicieja
ruch sceniczny: Justyna Wielgus
muzyka: Kamil Tuszyński
reżyseria światła: Piotr Pieczyński
wideo: Wojtek Kaniewski
koordynacja produkcji: Katarzyna Stępniak
inspicjent: Barbara Sadowska

obsada: Jacek Beler, Grzegorz Falkowski, Magdalena Koleśnik, Jan Adam Kowalewski, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Piotr Swend, Julia Wyszyńska

➤ strona internetowa spektaklu: www.powszechny.com/spektakle/superspektakl,s1376.html

Spektakl dla widzów od 13. roku życia.

➤ bilety: od 40 do 60 zł
➤ rezerwacja biletów: kasa@powszechny.com, tel. 22 818 25 16
➤ bilety on-line: https://www.powszechny.com/rezerwacja/nienumerowane.html?id=2889″