Select Page
13/04/2020 (poniedziałek), 19:30, fanpage PROM Kultury Saska Kępa:

Projekt Pleśni z domu. Koncert wielogłosowy online.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/645132856046035/.

„Skład zespołu szczęśliwym zbiegiem okoliczności zamieszkuje jedno mieszkanie, więc zorganizowanie internetowego koncertu może odbyć się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
Razem z PROMem Kultury zapraszamy Was do śpiewania/zasłuchania. Będziemy wyśpiewywać tradycyjne pieśni ukraińskie, rosyjskie i bałkańskie.

Pieśni są melancholijne i romantyczne, często opowiadają o nieszczęśliwej miłości. Zachęcamy do słuchania koncertu na słuchawkach.

Widzimy się na fanpage’u: PROM Kultury Saska Kępa

Pleśni to projekt muzyka, wokalisty, didżeja i producenta Kajetana Łukomskiego, grającego pod nazwą Avtomat. Do współpracy przy materiale zaprosił wokalistki Weronikę Regosz i Sonię Łukomską. Pleśni w pełnej krasie łączą ukraińskie, rosyjskie i bałkańskie pieśni wielogłosowe z nowoczesnymi, basowymi podkładami elektronicznymi, które wprowadzają te często zapomniane ludowe kompozycje w obszar zainteresowań człowieka XXI wieku.
Projekt przypomina człowiekowi, skąd się wywodzi – nie z geometrii, symetrii i matematyki, a z pleśni, prehistorycznej zupy, chaosu i biologicznej gęstwiny. Dzięki niemu, bardziej możliwe wydaje się połączenie dzisiejszego, technologicznego życia rodem z miastosfery z bardzo pierwotnymi środkami wyrazu, które grają gdzieś głęboko w każdym z nas.

Przy koncercie online nie będzie jednak muzyki, jedynie głosy i pojedyncze instrumenty.

Do usłyszenia!”