Select Page
06/05/2020 (środa), 19:00, Stół powszechny/online:

Filozofia w ogrodzie (domowym) vol. 3.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/245631513451944/

„Stół Powszechny zaprasza na kolejne spotkanie Filozofia w ogrodzie (domowym) / online.

Tym razem nasze zaproszenie przyjął prof. Lech Nijakowski, socjolog z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, wytrawny znawca ciemnej strony ludzkiej natury, autor m.in książek „Pornografia. Historia, znaczenie, gatunki”, „Rozkosz zemsty. Socjologia historyczna mobilizacji ludobójczej” oraz „Świat po apokalipsie”. I właśnie wokół rozmaitych wizji apokalipsy, zagłady ludzkości i końca świata będzie toczyć się nasza dyskusja. Jak wyobrażamy sobie śmierć gatunku ludzkiego? Jakich „końców świata” najbardziej się obawiamy? I – co najważniejsze – co to wszystko mówi o nas?

Spotkanie odbędzie się na platformie zoom.us, może w nim uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 100 osób, dlatego do udziału niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.

Wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy z Alicją Borkowską ze Strefy WolnoSłowej: alaborkowska@gmail.com

W odpowiedzi prześlemy link do spotkania i (w razie potrzeby) do wideo ze wskazówkami, jak zainstalować i korzystać z aplikacji zoom na komputerze bądź telefonie. Zapisy przyjmujemy do 6 maja, do godz. 18.00.

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM
dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Dramaturgie społeczne” Teatru Powszechnego i Strefy WolnoSłowej.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.