Select Page
13/05/2020 (środa), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Nieturyści z domu: Iran poza utartym szlakiem.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/536851083860141/.

Siedzicie w domu? Świetnie! Uziemieni zostali też nasi NIETURYŚCI, którzy na bieżąco śledzą sytuację, zwłaszcza w turystyce.
Wspólnie z nimi przenieśliśmy cykl do naszych domów, dlatego teraz możecie posłuchać opowieści ONLINE!
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku PROMu Kultury! Nie zabraknie materiałów wizualnych oraz pytań od widzów. Bądźcie z nami!

 

Iran poza utartym szlakiem: o wędrówkach szlakiem granic irańskich, o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, a przede wszystkim o rozprawianiu się ze stereotypami dotyczącymi tego kraju opowie Natalia Mileszyk.

Iran staje się z roku na rok coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym – w 2019 odwiedziło go 24% więcej turystów niż w roku poprzednim. Jest to jednak kraj, w którym większość turystów dociera jedynie do 4 głównych miast. A przecież Iran jest 5-krotnie większy od Polski! Zapraszam więc na wędrówkę szlakiem granic irańskich, na tereny graniczące z Irakiem, Afganistanem i Pakistanem. Na dodatek wędrówka ta będzie samotna i kobieca. Opowiem o perskim nowym roku i tańcach wokół ognia, szafranie, gościnności i działalności społecznej. Przy okazji postaram się rozprawić z kilkoma stereotypami o kraju, który już czterokrotnie skradł mi serce.

 

Natalia Mileszyk – na co dzień prawniczka zajmująca się nowymi technologiami i prawem cyfrowym, która od 10 lat nie może się zdecydować czy bardziej kocha wyjazdy czy powroty. Wielbicielka uśmiechania się, spotykania ludzi, gotowania i chodzenia boso po trawie. Kiedyś dużo rozmawiała z ludźmi prowadząc „Pocztówki ze świata”, dziś więcej rozmawia z tymi spotkanymi w czasie samotnych włóczęg po różnych częściach świata (m.in. Kolumbia, Etiopia, Iran, Birma) albo na trasach rowerowych w Polsce.

 

Spotkanie prowadzi Bartek Szaro.

 

Bartek Szaro – twórca internetowy, autor bloga paragonzpodrozy.pl. Lubi pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną. Głównie o tym jest jego kanał na YT.
Inicjator największego w Polsce cyklu spotkań łączących podróżowanie i reportaż “Kontynenty | spotkaj podróżników”.

Strona autora: https://paragonzpodrozy.pl
Kanał autora: http://www.youtube.com/c/BartekSzaro