Select Page
27/05/2020 (sobota, środa), 12:00 | 19:00, Stół Powszechny / online:

Czuła męskość /// cykl warsztatów kreatywnych online.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/644279916150823/.

„Osoby! Zapraszamy was serdecznie na cykl warsztatów kreatywnych wokół męskości jako wzoru zachowania, cielesnego kodu, wcielenia przemocy, legendy (anty)bohaterskiej i wielu innych aspektów, i perspektyw związanych z dorastaniem, relacjami, pracą.

Korzystamy z technik procesowych, improwizacji słownych, tańca, teatru, pracy kolektywnej, pisania.

Zachęcamy do udziału wszystkie osoby socjalizowanie i niesocjalizowane do bycia facetem czy kobietą, niebinarne, osoby trans, osoby identyfikujące siebie w szerokim spektrum płciowości.

Po co? Choć wierzymy, że patriarchat powinien zostać stracony, zabierając do niebytu wszelkie toksyczne formy bycia gościem, samo bycie facetem może mieć wymiar społeczny, być byciem dla innych i dla siebie, a może nawet po wielu przekształceniach również stać się jednym z wzorów czułości.

CYKL NUMER 1 składa się z 3 warsztatów:

1. JAK MNIE WIDZĄ /// 20.05 (środa), godz. 19-21
zapisy na: tgromadkaxxi@gmail.com

Poprzez improwizacje słowne przyjrzymy się rolom płciowym. Będziemy sprawdzać, jakie mamy wzory zachowania, co narzuca nam kultura, jak tworzymy siebie. Skonfrontujemy się również ze spojrzeniem innych, które reprezentuje ogromną moc socjalizacji.

2. WIDZIEĆ SIEBIE /// 23.05 (sobota), godz. 12-14
zapisy na: kalim.bloch@gmail.com

Kolektywnie przejrzymy się w lustrach i spróbujemy siebie samych, i same zobaczyć. Skierujemy uwagę na nasze przekonania wobec nas samych i postaramy się je dostrzec, a potem rozpuścić, by sprawdzić, kto jest pod spodem.Do pracy na warsztacie będzie potrzebne lustro (ew. kamera w urządzeniu innym niż używane do połączenia online).

3. TRZECIE OKO /// 27.05 (środa), godz. 19-21
zapisy na: t.krynicki@gmail.com

Dekonstrukcja, defragmentacja, reintegracja i przebudowa znaczeń. Będziemy wspólnie medytowali nad znaczeniami, które już wydobyliśmy – tych, którymi świat nas obdarza, i tymi, które sami sobie przypisujemy. Później postaramy się wspólnie nad nimi popracować, tak, żeby nadać im nowe znaczenia.Przed zajęciami wskocz w coś wygodnego – jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy się ruszać! Przygotuj sobie też kubek z Twoim ulubionym napojem.

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ ZA POŚREDNICTWEM PROGRAMU ZOOM.

KOLEJNE CYKLE WARSZTATÓW CZUŁEJ MĘSKOŚCI W CZERWCU – SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Dramaturgie społeczne” Teatru Powszechnego i Strefy WolnoSłowej.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.”