Select Page
22/05/2020 (piątek), 20:00, Stół Powszechy/online:

Slam dla drzew / online /+ benefit na Biebrzański Park Narodowy.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/540742566830062/.

„Zapraszamy na piętnasty slam w Stole Powszechnym, tym razem na tematy i formy ekologiczne, proroślinne, iglaste, liściaste, krzaczaste, owadzie, prozwierzęce, posthumanistyczne.

Piszcie i przynoście teksty już napisane o miłości do przyrody i środowiska naturalnego, wychwalające bioróżnorodność, śpiew ptaków i pracę bobra.

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki, które godzą w ekofaszyzm, szowinizm międzygatunkowy, myślistwo, wycinki i rabunkową gospodarkę leśną.

Wystąpić może każda osoba. Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z sucharu, z absurdu!

SLAM ODBĘDZIE SIĘ NA ŻYWO za pośrednictwem programu ZOOM (rekomendujemy ściągnięcie sobie programu lub zarejestrowanie się na stronie https://zoom.us/). Link do slamu umieścimy w poście w dniu wydarzenia.

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

UWAGA: Osoby slamujące powinny podczas slamu być w w miarę cichym miejscu i mieć przetestowane poprawne działanie mikrofonu.

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

Slam we współpracy z Inicjatywa Dzikie Karpaty
Inicjatywa Dzikie Karpaty to oddolny obywatelski ruch, który chce zachować unikatowy, naturalny charakter najdzikszych obszarów karpackich lasów. Obecnie prowadzone są tu intensywne wycinki i komercyjne polowania, co w tak bezcennych lasach nie powinno mieć miejsca.

NAGRODY DLA OSÓB ZWYCIĘSKICH GŁOSAMI LUDU: grafiki, plakaty, prace artystyczne – Diana Lelonek oraz Paulina Mirowska, sadzonki, exclusive live stream z Karpat 🙂

BENEFIT NA BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY:
Zbieramy na ekspertyzę około tysiąca drzew rosnących wzdłuż Carskiej Drogi, które Starostwo Powiatowe w Mońkach planuje wyciąć. Ekspertyza może prawnie pomóc zablokować wycinkę, choć części z nich. Jeśli dojdzie do rzezi drzew Biebrzański Park Narodowy poniesie kolejną stratę, dopiero co doświadczony przez ogromny pożar.”