Select Page
25/05/2020 (poniedziałek), 19:00, Teatr Powszechny/online:

Wiedza powszechna: Naomi Klein.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/919907855111307/.

„Jeśli historia czegoś nas uczy, to na pewno jednego: w stanie szoku nie ma żadnej stabilności” – te głośne słowa wypowiedziała ostatnio Naomi Klein, ceniona kanadyjska pisarka, dziennikarka i działaczka społeczna, autorka słynnej książki „Doktryna szoku. Jak współczesny kapitalizm wykorzystuje klęski żywiołowe i kryzysy społeczne”.

Książka po raz pierwszy opublikowana w 2007 roku nic nie straciła na swej aktualności. Jej diagnozy warto przeczytać szczególnie teraz, kiedy epidemia zmienia nasze życie. Kryzys pokazuje jak na dłoni niestabilność rynku i idące za tym masowe bezrobocie, które dotyka niemal wszystkich. Lata wytężonej pracy dziennikarskiej w strefach dotkniętych katastrofami pozwoliły autorce na zebranie materiału, który w „Doktrynie szoku” pomoże nam zrozumieć nie tylko to, co dzieje się dziś, ale też to, co wydarzy się jutro.

Części projektu „Wiedza powszechna: Naomi Klein”:
➤➤➤ publikacja fragmentu „Doktryny szoku” Naomi Klein: „Oczyszczanie plaży. Drugie tsunami”

➤➤➤ czytanie fragmentów książki w wykonaniu aktorów: Kariny Seweryn i Piotra Wawra jr

➤➤➤ webinarium z udziałem: Agnieszki Lichnerowicz (Radio TOK FM), Hanny Pieńczykowskiej (Humanity in Action Polska) i Agnieszki Jakimiak (reżyserki); prow. dr Bartosz Rydliński (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
➤ termin webinarium: czwartek, 21 maja, godz. 18.00

⚫ więcej informacji o projekcie:

Partnerzy projektu: Teatr Powszechny w Warszawie, Wydawnictwo MUZA SA, Humanity in Action Polska, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego