Select Page

„Przenosimy do internetu koncert życzeń z okazji DNIA MATKI! Artyści wykonają klasyki piosenki francuskiej oraz polskiej. Zabrzmią utwory m.in. Charlesa Aznavoura, Edith Piaf, Andrzeja Zauchy oraz Jerzego Wasowskiego.

Wykonawcy:
Chris Schittulli – wokal
Piotr Wrombel – fortepian
Sebastian Wypych – kontrabas
#ZOSTAJEMYWDOMU, tak jak i WY! Spotykamy na FB PROMu Kultury.

#WSPIERAMYKULTURĘ
Dlatego podczas koncertu będą Państwo mogli przekazać dowolną kwotę, która trafi bezpośrednio do muzyków. Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa mocno dotknął także artystów, którzy z dnia na dzień musieli zrezygnować ze swoich planów zawodowych. Wspólnie z portalem #ewejściówki udostępnimy podczas koncertu opcję #płacęilechcę: do Państwa należy decyzja, czy oglądają Państwo koncert za darmo, czy chcą Państwo wesprzeć artystów.

#KONCERTŻYCZEŃ
Artyści dodatkowo umożliwiają Państwu przesłanie dedykacji dla bliskiej osoby wraz z wybraną piosenką, którą wykona Chris Schittulli. Artysta przekaże dedykację podczas koncertu na żywo! Co trzeba zrobić? Wystarczy wejść na stronę:
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/prom-kultury-saska-kepa,45/dedykacje-koncert-zyczen-z-okazji-dnia-matki-wspieramkulture,13473?eventId=183100 i zrealizować zamówienie na dedykację. Na podany przez Państwa e-mail przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem i dalszymi instrukcjami. Lista utworów na życzenie znajduje się poniżej. Wykonanie utworu nastąpi 26 maja podczas koncertu. Koszt jednorazowej dedykacji: 100 zł.
Ilość dedykacji jest ograniczona.

LISTA UTWORÓW NA ŻYCZENIE:

FRANCJA:
Que reste-t-il de nos amour (Charles Trenet)
La javanaise (Serge Gainsbourg)
L’hymne à l’amour (E. Piaf)
Non rien de rien (E. Piaf)
La vie en rose (E. Piaf)
La mer (Charles Trenet)
Quand on n’a que l’amour (Jacques Brel)
Nathalie (Gilbert Bécaud)
Les feuilles mortes (Yves Montand)
C’est si bon (Yves Montand)
La vie en rose (E. Piaf)
La bohème (Charles Aznavour)
Isabelle (Charles Aznavour)
La mamma (Charles Aznavour)
Formidable (Charles Aznavour)
She (Tous les visages de l’amour) (Charles Aznavour)
Les plaisirs démodée (Charles Aznavour)
POLSKA (po francusku)

C’est la vie – Paryż z pocztówki (Andrzej Zaucha)
Uciekaj moje serce (Seweryn Krajewski)
Czasnas uczy pogody (Grażyna Łobaszewska)
Zakochani są wśród nas (Mieczysław Wojnicki)
StacyjkaZdrój (Jeremi Przybora/ Jerzy Wasowski)
Pejzaż bez ciebie (Jeremi Przybora/ Jerzy Wasowski)
Piosenka jest dobra na wszystko(Jeremi Przybora/ Jerzy Wasowski)
Dobranoc już czas na sen (Jeremi Przybora/ Jerzy Wasowski)
Historia prosta (Jeremi Przybora/ Jerzy Wasowski)
Miłość Ci wszystko wybaczy (Hanka Ordonówna)

Chris SCHITTULLI urodził się we Francji, we włoskiej rodzinie muzyków. W wieku 17 lat rozpoczyna naukę śpiewu i doskonali się u profesorów różnych formacji, takich jak Mark PANCEK, baryton o międzynarodowej sławie, czy Thierry PEALA, uznany piosenkarz jazzowy. Przygoda ze śpiewem Bel Canto, w tym z pieśniami włoskimi i neapolitańskimi, pozwoliły mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji. Współpraca z wieloma utalentowanymi muzykami umożliwiła Chrisowi zdobywanie doświadczeń w różnych nurtach muzycznych. Dzięki tym doświadczeniom, Chris z łatwością porusza się dzisiaj w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej. W 2007 roku wraz z przyjaciółmi zakłada grupą muzyczną DIVINO, znaną z repertuaru pop-opera, z którą występował na wielu słynnych międzynarodowych scenach. Od 2008 roku współpracuje z jednym z najbardziej znanych trenerów wokalnych we Francji Richardem Cross’em. W 2013 ukończył szkolę „Pedagogie Richard Cross” w Paryżu. Jest trenerem wokalnym i nauczycielem śpiewu. Z Polską jest związany dzięki swojej polskiej żonie Marii. W 2014 roku przeprowadził się do Warszawy. Zakochany w polskiej muzykalności i gościnności, tekstach piosenek Jacka Cygana, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej i innych wspaniałych polskich twórców, interpretacjach muzycznych Anny Marii Jopek, Stanisława Soyki, Stinga, A.C. Jobima.

Piotr WROMBEL – absolwent Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Niedzieli.
Jest przedstawicielem młodszej generacji muzyków jazzowych. Laureat festiwali i konkursów jazzowych takich jak Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Gra także na instrumentach klawiszowych. Bierze udział w wielu projektach jazzowych o zróżnicowanym charakterze. Jest pianistą uniwersalnym poruszającym się ze swobodą po różnych obszarach stylistycznych jazzu. Zauważalna jest także jego aktywność na scenie muzyki gospel, soul i pop. Współpracuje między innymi z takimi artystami jak, Edyta Górniak, Ewa Uryga, Kasia Cerekwicka, Tatiana Okupnik, Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Wojtek Mrozek, Zbigniew Lewandowski, Janusz Szrom, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Zawadzki.
Gra także w big-bandach i orkiestrach rozrywkowych, takich jak Kukla Band, Alex Band i Orkiestra Tomka Szymusia. Koncertował w różnych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Występował także z takimi artystami, jak Rick Margitza, Dean Brown, Mike Russell, Melanie Goerlitz.
Od niedawna prowadzi też działalność pedagogiczną, nauczając fortepianu jazzowego w Szkole Muzycznej II stopnia przy ulicy Bednarskiej w Warszawie.
Od lat bierze udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży kierując sekcją rytmiczną akompaniującą wokalistom jazzowym w klasie Janusza Szroma.

Sebastian WYPYCH – kontrabasista, szef artystyczny. Urodzony w 1977 roku w Warszawie. W roku 1996 ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie kontrabasu. W tym samym roku zdobył I nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Klas Wiolonczeli i Kontrabasów w Elblągu, a w listopadzie 1997 roku zajął I miejsce oraz otrzymał wszystkie nagrody pozaregulaminowe na VI Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasistów imienia A. B. Ciechańskiego w Poznaniu m.i./nagroda rodziny Ciechańskich, nagroda im. T.Pelczara/. Tego samego roku był finalistą 11th Tunbridge Wells International Young Concert Artists Competition. W 2000 roku zdobył III nagrodę w konkursie YAMAHA YOUNG ARTIST w Warszawie. Stypendysta IV Edycji Programu „Młoda Polska” 2006/07 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Pobierał także nauki u Lee Mesh’a – solo kontrabasisty Metropolitan Opera New York. Jako muzyk kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą – między innymi z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia” Jana Staniendy, „Concerto Avenna” Andrzeja Mysińskiego, „Sinfonia Varsovia”, „Sinfonietta Cracovia”, czy Prima Vista.

Jako solista występował z orkiestrami: Concerto Avenna, Mała Filharmonia, Sinfonietta Cracovia, The New Art Ensemble, Vladymirska Orkiestra Kameralna, czy Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej. W roli solisty występował też z tak znakomitymi artystami jak; Robert Kabara, Tytus Wojnowicz, Piotr Stefaniak, Roby Lakatos, czy Dmitrij Sitkowietzki. Jako kierownik artystyczny, podczas koncertów prowadził od pulpitu orkiestry : Sinfonietta Cracovia, Capella Bydgosiensis, Filharmonia Rzeszowska, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, The New Art Ensemble, Polska Filharmonia Bałtycka, Gdynia Sinfonia, czy St. Christoph Chamber Orchestra z Wilna. Współpracuje z czołowymi zespołami interpretującymi muzykę dawną, a w tym Il Tempo Agaty Sapiechy , Narol Baroque Władysława Kłosiewicza, Esentia Musica Tytusa Wojnowicza.
Współzałożyciel i menedżer zespołu L’Ensemble Hyacinthus, którego solistką jest Ewa Małas-Godlewska z programem p.t. „La Farinella”.

Na gruncie muzyki, eksperymentuje, łącząc muzykę klasyczną z elektroniczną, oraz wieloma stylami sztuki muzycznej. Kontrabasista The UBS Chamber Orchestra, gdzie współpracował ze skrzypkiem i dyrygentem – Maximem Vengerovem z którym dokonał nagrań koncertów skrzypcowych W.A.Mozarta dla wytwórni EMI.
Współpracował równierz z solistami;Joshua Bell, Lang Lang, Leonidas Kavakos, Misha Mayski, Dimitri Sitkovetsky, czy Gabor Takas. Założyciel i szef artystyczny THE NEW ART ENSEMBLE. Pomysłodawca i szef artystyczny projektu „Tanga Świata” do którego zaprosił światowej sławy solistę – skrzypka – Robiego Lakatosa. W 2012 roku ze skrzypaczką Anna Wandtkę dokonał polskiego pra-wykonania dzieła Krzysztofa Pendereckiego Duo Concertante na skrzypce i kontrabas. Od 2012 roku związany z Warszawską Operą Kameralną jako koordynator do spraw artystycznych i projektów zewnętrznych.”