Select Page
01/06/2020 (poniedziałek), 13:00, Biblioteka im. Rumla online:

Fizyka w balonach ukryta! Warsztaty online z okazji Dnia Dziecka.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/898285410654298/.

„Fizyka w balonach ukryta!
Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy dzieci – te mniejsze, jak i większe, na warsztaty naukowe online z Pawłem Piszczałką.

Czy wiecie, że pierwsze znane ludzkości balony były wykonane z… jelit i wnętrzności zwierząt? Aby powstały balony w takiej formie w jakiej je znamy obecnie – musiało upłynąć setki lat. Gumowych balonów, pierwszy raz użył Michael Faraday w roku 1824 do eksperymentów z wodorem w Royal Institution. Od tego czasu te niepozorne przedmioty towarzyszą dzieciom, jak i dorosłym w wielu dziedzinach życia – od nauki po zabawę.

Podczas warsztatów połączymy te dwie rzeczy. Z wykorzystaniem balonów przeprowadzimy wiele doświadczeń, które pomogą w zrozumieniu otaczającego nas świata. Jednocześnie porozmawiamy o ich niezwykłej historii i znaczeniu dla ludzi.

Przed warsztatami przygotujcie: balony, dużo balonów! Dużą monetę np. 5 zł, patyczki do szaszłyków, świeczkę typu tea-light, dzbanek z wodą.

Transmisja warsztatów będzie się odbywać za pośrednictwem Facebook Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe oraz Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy
Warsztaty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego Miasto Stołeczne Warszawa