Select Page
10/06/2020 (środa), 19:00, Stół Powszechny online:

Czuła męskość /// 2 /// kreatywne warsztaty online.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/599759874223387/.

„Osoby! Zapraszamy was serdecznie na drugi cykl warsztatów kreatywnych wokół męskości jako wzoru zachowania, cielesnego kodu, wcielenia przemocy, legendy (anty)bohaterskiej i wielu innych aspektów, i perspektyw związanych z dorastaniem, relacjami, władzą.
Korzystamy z technik procesowych, improwizacji słownych, tańca, teatru, pracy kolektywnej, pisania intymnego.
Zachęcamy do udziału wszystkie osoby socjalizowanie i niesocjalizowane do bycia facetem czy kobietą, niebinarne, osoby trans, osoby identyfikujące siebie w szerokim spektrum płciowości.

Po co? Choć wierzymy, że patriarchat powinien zostać stracony, zabierając do niebytu wszelkie toksyczne formy bycia gościem, samo bycie facetem może mieć wymiar społeczny, być byciem dla innych i dla siebie, a może nawet po wielu przekształceniach również stać się jednym z wzorów czułości.

CYKL NUMER 2 składa się z 2 warsztatów:

PISZEMY MĘSKOŚĆ /// 3 czerwca (środa)
godz. 19-21
zapisy na: kalim.bloch@gmail.com

Korzystając z pisania intymnego, wejdziemy w dialog z patriarchalnymi schematami. Wykorzystamy do tego m.in. książkę “Zabić twardziela” Hanny Samson. Odnosząc się bezpośrednio do niej, ale też wzajemnie inspirując, stworzymy teksty, będące wyrazem naszego grupowego procesu odczuwania wobec patriarchalnej męskości.

ODDAJEMY WŁADZĘ /// 10 czerwca (środa)
godz. 19-21
zapisy na: tgromadkaxxi@gmail.com

Poprzez improwizacje słowne przyjrzymy się władzy i przywilejom nie tylko ze względu na płeć. Postaramy się też oddać, wypowiedzieć władzę. Na przestrzeni naszego spotkania wypowiemy władzę, którą mamy jako osoby i otworzymy się na czułe mówienie, relacje.

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ ZA POŚREDNICTWEM PROGRAMU ZOOM.
KOLEJNE CYKLE WARSZTATÓW CZUŁEJ MĘSKOŚCI W CZERWCU – SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Dramaturgie społeczne” Teatru Powszechnego i Strefy WolnoSłowej.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.