Select Page

„Salon Literacki zaprasza na pierwszy z dwóch spacerów literackich po Saskiej Kępie.
Miejsc związanych z literaturą jest tutaj tak wiele, że postanowiliśmy podzielić trasę na dwie części.
Będzie można przekonać się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim.
Wspomnimy bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przywołamy jedną z miejskich legend i opowiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”.
Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, męża Ireny Tuwim, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał” oraz inne miejsca i postaci.

Zapraszamy 6 czerwca 2020 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.
(Druga część spaceru – 7 czerwca 2020 r. – https://www.facebook.com/events/579956472925676/)

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, wprowadzamy nowe zasady, a mianowicie zapisy i limit 25 osób na jednym spacerze. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło :)”