Select Page
15/06/2020 (poniedziałek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa/online:

Nieturyści w domu: ostatni turnus – architektura PRL | online.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/212572209712102/.

„Siedzicie w domu? Świetnie! Uziemieni zostali też Nasi NIETURYŚCI, którzy na bieżąco śledzą sytuację, zwłaszcza w turystyce. Bartek SZARO, prowadzący cykl, zaprosi gości i porozmawia z nimi ONLINE!

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na FB PROMu Kultury! Nie zabraknie materiałów wizualnych oraz pytań od widzów. Bądźcie z nami!

15 czerwca (tj. poniedziałek) o 19:00 spotkajmy się TU: https://www.facebook.com/PROMkultury

Gość: Marcin WOJDAK – 36-letni mieszkaniec Łodzi. Nie jest fotografem / nie jest dziennikarzem / nie jest pisarzem i nie jest podróżnikiem. Jest za to pasjonatem powojennego modernizmu, czemu daje wyraz na instagramowym profilu Cosmoderna.

Czy w XXI wieku da się jeszcze pojechać na wczasy, czy już tylko na urlop? Od kilku lat sprawdzam to na własnej skórze jeżdżąc szlakiem ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów, gościńców i hoteli, które trwają w niezmienionym kształcie od lat 70 i 80 ubiegłego wieku.
Fotografuję wyróżniające się przykłady architektury powojennego modernizmu i właśnie ona, wraz z uchwyceniem ostatnich tchnień klimatu ery późnego Gierka, interesują mnie najbardziej.
Zapraszam zatem w sentymentalną podróż po Polsce, póki jeszcze trwa ostatni turnus. ” [Marcin WOJDAK]

Prowadzący: Bartek Szaro – twórca projektu “Polska Be?” skupionego na promowaniu dziedzictwa Polski wschodniej i opisywaniu jej osobliwości; dyrektor programowym Festiwalu Podróży i Reportażu “Kontynenty”, a także cyklu spotkań “Kontynenty”, który odbywa się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Współautor bloga Paragon z podróży, który w 2011 roku został uznany za najlepszy w polskiej blogosferze w konkursie Blog Roku.
Wspina się, nurkuje, jeździ konno, surfuje i chodzi po jaskiniach. Strona autora: https://paragonzpodrozy.pl

#nieturyściwdomu #PROMKulturyonline #zostańciewdomu