Select Page
28/06/2020 (środa & niedziela), 19:00 & 11:00, Stół Powszechny online:

Czuła męskość /// 3 /// warsztaty online.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/662574547665195/.

„Osoby!
Grupa Perfromatywna Chłopaki zaprasza was serdecznie na trzeci cykl warsztatów kreatywnych wokół męskości jako wzoru zachowania, cielesnego kodu, wcielenia przemocy, legendy (anty)bohaterskiej i wielu innych aspektów, i perspektyw związanych z dorastaniem, relacjami, władzą.
Korzystamy z technik procesowych, improwizacji słownych, tańca, teatru, pracy kolektywnej, pisania intymnego.
Zachęcamy do udziału wszystkie osoby socjalizowanie i niesocjalizowane do bycia facetem czy kobietą, niebinarne, osoby trans, osoby identyfikujące siebie w szerokim spektrum płciowości.
Po co? Choć wierzymy, że patriarchat powinien zostać stracony, zabierając do niebytu wszelkie toksyczne formy bycia gościem, samo bycie facetem może mieć wymiar społeczny, być byciem dla innych i dla siebie, a może nawet po wielu przekształceniach również stać się jednym z wzorów czułości.

CYKL NUMER 2 składa się z 3 warsztatów:

JAKA MĘSKOŚĆ – JAKA KOBIECOŚĆ /// 24 czerwca (środa), godz. 19-21
zapisy na: kalim.bloch@gmail.com

Jak zdefiniować swoją męskość/kobiecość, żeby nie reprodukować patriarchalnych schematów i ograniczających stereotypów, i wyrwać się z kulturowej normy binarności? Wyśledzimy nasze przekonania dotyczące swojego poczucia męskości/kobiecości i sprawdzimy, na ile są determinowane przez społeczne schematy genderu. Spróbujemy stworzyć osobistą definicję męskości/kobiecości/niebinarności dla każdej i każdego z nas.

W trakcie warsztatu przyda się kartka papieru, coś do pisania/rysowania (kolory); również troszkę się poruszamy.

 

GŁOSY MĘSKIE /// 28 czerwca (niedziela), godz. 11-13
zapisy na: tgromadkaxxi@gmail.com

Metodami improwizacji słownej wprowadzimy głosy facetów, którzy mówili do nas na przestrzeni życia. Przysłuchamy się im. Będziemy słuchać głosów gniewnych i głosów troskliwych, głosów bełkotliwych i głosów mądrych. Pomówimy głosami, które się pojawią. Stworzymy nowe głosy i nasz wspólny, grupowy głos.

 

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ ZA POŚREDNICTWEM PROGRAMU ZOOM.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Dramaturgie społeczne” Teatru Powszechnego i Strefy WolnoSłowej.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.