Select Page
26/06/2020 (piątek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa/online:

Prom Kultury online: Kochanowski! Koncert do tańca i zasłuchania.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/592129631416491/.

„Pieśń o Sobótce Jana Kochanowskiego jest pochwałą prostego życia, pracy, zabawy i miłości. Jak przetłumaczyć wielkiego poetę renesansu na język naszej wrażliwości? Jak za pomocą muzyki odkryć i zinterpretować na nowo jego przesłanie?
Na zamówienie Biblioteki Narodowej Bartłomiej i Hipolit Woźniakowie oraz Paula Kinaszewska, tworzący razem zespół Maryna C, skomponowali muzykę do dwunastu pieśni Jana Kochanowskiego tworzących cykl Pieśń o Sobótce. W dynamicznej muzyce towarzyszącej słowom Kochanowskiego pobrzmiewają echa pieśni obrzędowych, tanecznych, ludowych ballad oraz inspiracje z dziedzictwa kulturowego muzyki świata.
Pieśń Sobótkowa w nowej odsłonie podejmuje ważne i wciąż aktualne tematy, zadaje na nowo pytania czym jest dla nas opisywana przez Jana Kochanowskiego krytyka wojny, pochwała pracy, zabawy, czy tęsknota za ukochanym.
26 czerwca koncert z okazji obchodów Nocy Świętojańskiej. Gdy warunki pogodowe będą sprzyjające, koncert będzie transmitowany z tarasu na dachu PROMu Kultury.

Wykonawcy:

  • Paula Kinaszewska – śpiew, skrzypce
  • Hipolit Woźniak – gitara akustyczna, bębny, śpiew
  • Bartłomiej Woźniak – gitara elektryczna, instr. klawiszowe, banjolele, śpiew.
  • Mateusz Wachowiak – akordeon, saxhorn, bębny
  • Mateusz Woźniak – kontrabas

#WSPIERAMYKULTURĘ
Dlatego podczas koncertu będą Państwo mogli przekazać dowolną kwotę, która trafi bezpośrednio do muzyków. Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa mocno dotknął także artystów, którzy z dnia na dzień musieli zrezygnować ze swoich planów zawodowych. Wspólnie z portalem #ewejściówki udostępnimy podczas koncertu opcję #płacęilechcę: do Państwa należy decyzja, czy oglądają Państwo koncert za darmo, czy chcą Państwo wesprzeć artystów.
Aby przekazać dowolną kwotę artystom, wystarczy kliknąć w link poniżej:
https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/prom-kultury-saska-kepa,45/prom-kultury-online-kochanowski-koncert-do-tanca-i-do-zasluchania-wspieramkulture,13559?eventId=184045