Select Page
27/06/2020 (sobota), 19:30, Teatr Powszechny/online:

Zaczyna się od pszczół / zapiski.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/664072884519156/.

„W lutym zaczęliśmy pracę nad spektaklem. W tym roku mieliśmy pracować nad tematem wymierań. Miało być o pięciu masowych, gwałtownych wymieraniach wielu gatunków. I o szóstej katastrofie – współczesnej zagładzie gatunków spowodowanej działalnością człowieka. Wymieranie jest najlepszą okazją do tego, aby stwierdzić, co mamy, czego wolelibyśmy nie tracić i czy w ogóle jest coś, czego wolelibyśmy nie tracić. Wymieranie nie jest ostateczne, choć tak wydaje się wymierającym. Dzieje się ciągle, ale czasami jest bardziej zauważalne, staje się widzialne, słyszalne, namacalne. Z jakiegoś punktu widzenia jest po prostu zmianą. Próbujemy zapisać tę zmianę. Miało być o wymieraniu, a jest o próbach przetrwania. O unoszących się w powietrzu foliowych rękawiczkach, wyrzuconych prosto na ziemię po wyjściu ze spożywczaka. O wielu foliowych rękawiczkach. I o obserwacji – statystyk, ptaków, sąsiadów i zwalonego drzewa, na którym przez ostatnie tygodnie wyrosły grzyby. O siedemnastu metrach kwadratowych zadłużonej kawalerki, o starej meblościance i locie do domu. O bezrobociu w nie swoim kraju, o pracy w piżamie i snach o delfinach. O intymności przed kamerą, o pękniętej rurze, malowaniu ust przed lustrem i widoku z okna. Bądź z balkonu, jeśli ktoś ma szczęście.

“Zaczyna się od pszczół” Strefy WolnoSłowej to fragmentaryczna opowieść o przetrwaniu, stworzona w czasie pandemii przez uczestników i uczestniczki wielokulturowych i międzypokoleniowych warsztatów teatralnych i muzycznych Azyl Warszawa 2020 w ramach projektu Atlas of Transitions.

🔸 27 czerwca o godz. 19.30 na Małej Scenie Teatru Powszechnego Teatr Powszechny pokażemy pierwszą odsłonę zapisków wizualnych, słownych i muzycznych podsumowujących naszą pracę.

🔹 Następne odcinki-fragmenty będzie można obejrzeć przez następne miesiące na Facebooku Strefy WolnoSłowej. Stay tuned ❗

Więcej szczegółów podamy wkrótce!

#azylwarszawa_2020 #atlasOFtransitions #teatrpowszechny_warszawa