Select Page
11/07/2020 (sobota), 20:30, dziedziniec Teatru Powszechnego:

Sound in Space Orchestra / koncert.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/314212513070549/.

„11 lipca 2020 o godz. 20.30 zapraszamy na koncert Sound in Space Orchestra na dziedziniec Teatru Powszechnego.

Ilość miejsc ograniczona, wcześniejsza rezerwacja miejsc obowiązkowa!

Rezerwacja wejściówek w cenie 10 zł przez kasę Teatru Powszechnego pod adresem: kasa@powszechny.com lub telefonicznie 22 818 25 16.


Sound in Space Orchestra to kolektyw performerów dźwięku, którzy uczestniczyli w warsztatach muzycznych „Sound in Space” pod egidą Ray’a Dickaty, odbywających się dzięki Fundacji Strefa Wolnosłowa od 2017 r. w Teatrze Powszechnym. Celem tych warsztatów jest tworzenie brzmienia przez profesjonalnych muzyków i nie-muzyków, pochodzących z różnych kultur i mających za sobą różne doświadczenia, poprzez grupową, wolną improwizację.

Wystąpią stali członkowie ‘Sound in Space Orchestra’ oraz ‘Warsaw Improvisers Orchestra’ wraz z uczestnikami nowej edycji warsztatów muzycznych.

Grupa łączy muzyków profesjonalnych i nie-muzyków wspólnie badających związki pomiędzy dźwiękami w przestrzeni.

Twórczość grupy opiera się na praktyce 'Głębokiego Słuchania’ (Deep Listening Excercise). Wydobywając dźwięk z przedmiotów, które zazwyczaj nie pełnią roli instrumentów, i komponując go z własnymi głosami, grupa wykreuje abstrakcyjną przestrzeń polifoniczną i spotęguje doznania słuchowe gości koncertu – pod czujną dyrygenturą Ray’a Dickaty.


Koncert współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach projektu Dramaturgie społeczne.