Select Page
19/09/2020 (sobota), 11:00, zbiórka przed wejściem głównym do Teatru Powszechnego:

Spacery dla dzieci w parku Skaryszewskim: Mikrokosmos parku Skaryszewskiego.

Wydarzenie FB: brak.

„Zapraszamy na dwa spacery przyrodnicze dla dzieci w parku Skaryszewskim!

Wspólnie z doświadczonymi edukatorami przyrodniczymi zwiedzimy tę część Warszawy z perspektywy mikro- i makroświata. Efektem tych działań będzie powstanie mapy wyjątkowych miejsc, które w szczególny sposób zapadły w pamięć uczestnikom wycieczek, dlatego zachęcamy do udziału w obu spacerach!

1. Mikrokosmos parku Skaryszewskiego.

➤ kiedy: 19 września 2020 r. (sobota), godz. 11.00 – 12.30.
➤ gdzie: start – pod wejściem głównym do Teatru Powszechnego w Warszawie, następnie przejście do parku Skaryszewskiego.
➤ dla kogo: dzieci w wieku 10-13 lat.
➤ prowadzenie: Igor Siedlecki, edukator przyrodniczy.
➤ liczba uczestników: ograniczona (obowiązują wcześniejsze zgłoszenia).
➤ uwagi: prosimy o zabranie wygodnych butów oraz ubrań na wypadek deszczu.

Park Skaryszewski to nie tylko wiekowe drzewa, rude wiewiórki i pięknie śpiewające ptaki. To też dom dla tysięcy gatunków grzybów i stawonogów! Zapraszamy na spacer, podczas którego przyjrzymy się światu „mikro” – zajrzymy pomiędzy liście i szczeliny kory, pobuszujemy w ściółce, zatrzymamy się przy kwiatach i zbadamy powalony pień. Spróbujemy odnaleźć i choć trochę poznać jak najwięcej przedstawicieli niesamowicie różnorodnego świata organizmów niewielkich rozmiarów. Będziemy korzystać też z lupy, która pozwoli nam dostrzec szczegóły pancerza chrząszcza czy owocnika grzyba, o których nie mieliśmy nawet pojęcia, że istnieją.

Igor Siedlecki – edukator przyrodniczy z wieloletnim doświadczeniem, wyspecjalizowany w tematach ekologicznych i entomologicznych. Współtworzy kolektyw edukacyjny Akademia Dzikiej Ochoty, współpracuje z Zarządem Zieleni m.st. Warszawa, Puszczańskim Punktem Informacyjnym, Muzeum w Żelazowej Woli, Łazienkami oraz Muzeum Jana III w Wilanowie. Doktorant na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, realizujący projekt dotyczący badania symbiozy mrówek i grzybów w Ogrodzie Botanicznym. Lubi przyglądać się otaczającej przyrodzie i zastanawiać się, dlaczego wygląda właśnie tak, a nie inaczej.

➤➤➤ zgłoszenia i informacje: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807.

Osoby biorące udział w spacerze będą mogły nabyć bilety na spektakl „Ronja, córka zbójnika” w reż. Anny Ilczuk w dniach 19, 20, 22 lub 23 września, w cenie 30 zł za osobę. Liczba miejsc ograniczona, zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

➤➤➤ zasady bezpieczeństwa sanitarnego

Spacery i działania odbędą się przy zachowaniu zasad sanitarnych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Warunkiem udziału w spacerze jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych organizowanych w Teatrze Powszechnym oraz akceptacja zasad bezpieczeństwa:
– zakrywanie nosa i ust,
– zachowywanie dystansu od innych osób nie mniejszego niż 2 metry,
– dezynfekowanie rąk,
– przestrzeganie poleceń Pracownika Teatru.

W przypadku korzystania z materiałów pomocniczych (lornetki, lupy), każdy Uczestnik otrzyma przydzielony dla niego przyrząd, który zostanie zdezynfekowany przez Pracownika Teatru przed i po każdym użyciu.

Spacery odbywają się w ramach projektu „Klima(t) 2.0. Powszechne Spotkania Klimatyczne”, współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.