Select Page
25/09/2020 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam przeciwko policyjnej przemocy + benefit na Queer Tour.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/s/slam-przeciwko-policyjnej-prze/1257329397935198/.

„Zapraszamy na siedemnasty slam w Stole Powszechnym, tym razem przeciwko policyjnej przemocy, o strachu, złości i nadziei na zmianę.

Piszcie i przynoście teksty już napisane obrażające uczucia religijne policjantów, policjantek i ich rodzin. Opowiedzcie, jak was porwano z ulicy, jak was bito w Warszawie i w Mińsku, jak się boicie i jakie jesteście odważne.

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki, które ukazują rasizm, seksizm, homofobię, klasizm, transfobię polskiej, białoruskiej i światowej policji.

Napiszcie czemu chcecie zlikwidować komendy i zamienić je na żłobki dla par jednopłciowych oraz domy dla osób w kryzysie bezdomności.

W slamie wystąpić może każda osoba. Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z sucharu, z absurdu!

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

WJAZD: wolna cena, co łaska. Całość idzie na QUEER TOUR.

Queer Tour o sobie: „Tworzymy oddolną i niekomercyjną inicjatywę, której celem jest odwiedzanie miejsc określających się jako ,,strefy wolne od LGBT” i edukacja społeczna ich mieszkańców w temacie nieheteronormatywności”.

NAGRODY GŁOSAMI LUDU od Queer Tour.

Wydarzenie odbędzie się przy zastosowaniu wszelkich zaleceń dotyczących odległości między ludźmi.”