Select Page

„Zapraszamy na dwa spacery przyrodnicze dla dzieci w parku Skaryszewskim!

Wspólnie z doświadczonymi edukatorami przyrodniczymi zwiedzimy tę część Warszawy z perspektywy mikro- i makroświata. Efektem tych działań będzie powstanie mapy wyjątkowych miejsc, które w szczególny sposób zapadły w pamięć uczestnikom wycieczek, dlatego zachęcamy do udziału w obu spacerach!

2. Makrokosmos parku Skaryszewskiego.

➤ kiedy: 26 września 2020 r. (sobota), godz. 11.00 – 12.30.
➤ gdzie: start – pod wejściem głównym do Teatru Powszechnego w Warszawie, następnie przejście do parku Skaryszewskiego.
➤ dla kogo: dzieci w wieku 10-13 lat.
➤ prowadzenie: Zuzanna Jagiełło, edukatorka przyrodnicza.
➤ liczba uczestników: ograniczona (obowiązują wcześniejsze zgłoszenia).
➤ uwagi: prosimy o zabranie wygodnych butów oraz ubrań na wypadek deszczu.

Zapraszamy na niezwykły spacer w świecie parkowej natury. Sprawdzimy, czy na pewno trzeba jechać na drugi koniec świata, aby poznać fascynujące zwierzęta! Poobserwujemy ptaki, których różnorodność w parku Skaryszewskim jest rekordowa. Dowiemy się także, jakich ssaczych mieszkańców możemy tu spotkać. Podczas wyprawy będziemy szukać śladów i tropów zwierząt! Poznamy drzewa – gatunki rodzime i obce oraz nauczymy się je rozpoznawać. Dowiemy się, jak wygląda dzikie życie w miejskim świecie, jak bardzo jest ono fascynujące oraz jak my, ludzie, jesteśmy z nim połączeni.

Zuzanna Jagiełło – doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Bada wpływ plastiku na ptaki – szczególnie użycia plastiku oraz innych śmieci w budowie gniazd i ich wpływu na pisklęta bociana białego. Od niedawna dołączyła do zespołu z Uniwersytetu Warszawskiego badającego wpływ urbanizacji na sikory – bogatki i modraszki. Od lat związana z edukacją przyrodniczą, początkowo w warmińskiej Fundacji Albatros, a następnie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

➤➤➤ zgłoszenia i informacje: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807.

Osoby biorące udział w spacerze będą mogły nabyć bilety na spektakl „Ronja, córka zbójnika” w reż. Anny Ilczuk w dniach 19, 20, 22 lub 23 września, w cenie 30 zł za osobę. Liczba miejsc ograniczona, zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

➤➤➤ zasady bezpieczeństwa sanitarnego

Spacery i działania odbędą się przy zachowaniu zasad sanitarnych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Warunkiem udziału w spacerze jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, zapoznanie się z regulaminem wydarzeń kulturalnych organizowanych w Teatrze Powszechnym oraz akceptacja zasad bezpieczeństwa:
– zakrywanie nosa i ust,
– zachowywanie dystansu od innych osób nie mniejszego niż 2 metry,
– dezynfekowanie rąk,
– przestrzeganie poleceń Pracownika Teatru.

W przypadku korzystania z materiałów pomocniczych (lornetki, lupy), każdy Uczestnik otrzyma przydzielony dla niego przyrząd, który zostanie zdezynfekowany przez Pracownika Teatru przed i po każdym użyciu.

Spacery odbywają się w ramach projektu „Klima(t) 2.0. Powszechne Spotkania Klimatyczne”, współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.