Select Page
01/10/2020 (czwartek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa:

Koncert premierowy „Preludium” Jakub Paulski Trio.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2838384666389509/

„Muzycy wykonają po raz pierwszy materiał z debiutanckiej płyty! Będzie to wieczór pełen żywiołowej gry, różnorodnych utworów oraz solidnej porcji improwizacji.

  • Jakub Paulski – gitary, kompozycje
  • Franciszek Pospieszalski – kontrabas
  • Peter Somos – perkusja.

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos – węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez odmiany jazzu, po muzykę współczesną. Muzyka jest żywiołowa i kontrastująca. Składają się na to wieloczęściowe kompozycje oraz proste miniatury na wzór piosenek.

Płyta „Preludium” to różnorodna opowieść. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakovicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Wszystkie wyżej wymienione inspiracje są scalone spójną narracją spisaną przez lidera i współtworzone przez każdego członka trio.

Jakub Paulski Trio znalazło się na 4 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, oraz Jakub Paulski znalazł się na 5 miejscu w rankingu Jazz Forum Jazz Top 2019 w kategorii Nowa Nadzieja/muzyk. Zespół wystąpił m.in. na: festiwalu Jazztrzębie,  festiwalu Jazz w Ruinach, cyklu Jazzklub w NOSPR. Międzynarodowa premiera płyty „Preludium” odbyła się na festiwalu More & Jazz w Chorwacji. Zespół zdobył nagrodę Grand Prix prestiżowego konkursu Jazz Juniors 2019.

Bilety – 20 zł.”