Select Page
03/10/2020 (sobota), 11:00, zbiórka przed wejściem głównym do Teatru Powszechnego:

Spacery dla dzieci w parku Skaryszewskim: Makrokosmos parku Skaryszewskiego

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/639192083689734/.

„Zapraszamy na niezwykły spacer w świecie parkowej natury. Sprawdzimy, czy na pewno trzeba jechać na drugi koniec świata, aby poznać fascynujące zwierzęta! Poobserwujemy ptaki, których różnorodność w parku Skaryszewskim jest rekordowa. Dowiemy się także, jakich ssaczych mieszkańców możemy tu spotkać. Podczas wyprawy będziemy szukać śladów i tropów zwierząt! Poznamy drzewa – gatunki rodzime i obce oraz nauczymy się je rozpoznawać. Dowiemy się, jak wygląda dzikie życie w miejskim świecie, jak bardzo jest ono fascynujące oraz jak my, ludzie, jesteśmy z nim połączeni.
Więcej informacji: http://www.powszechny.com/…/spacery-dla-dzieci-w-parku…

Teatr Powszechny zaprasza na dwa spacery pt.: „Makrokosmos parku Skaryszewskiego”, w dwie soboty: 26 września oraz 3 października:
– 26 września, godz. 11.00 – 12.30 –> dla dzieci w wieku 9-13 lat.
– 3 października, godz. 11.00 – 12.30 –> dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 lat.

➤➤➤ zgłoszenia i informacje: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807.
➤ gdzie: start – pod wejściem głównym do Teatru Powszechnego w Warszawie, następnie przejście do parku Skaryszewskiego.
➤ prowadzenie: Zuzanna Jagiełło.

Edukatorka przyrodnicza, doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Bada wpływ plastiku na ptaki – szczególnie użycia plastiku oraz innych śmieci w budowie gniazd i ich wpływu na pisklęta bociana białego. Od niedawna dołączyła do zespołu z Uniwersytetu Warszawskiego badającego wpływ urbanizacji na sikory – bogatki i modraszki. Od lat związana z edukacją przyrodniczą, początkowo w warmińskiej Fundacji Albatros, a następnie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

➤ liczba uczestników: ograniczona (obowiązują wcześniejsze zgłoszenia).
➤ uwagi: prosimy o zabranie wygodnych butów oraz ubrań na wypadek deszczu.

Wydarzenie organizowane w ramach linii projektowej „Deutsch-polnische Bürgerenergie fürs Klima” z przekazywanych przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. ”