Select Page
15/10/2020 (czwartek), 20:00, Stół Powszechny:

Pisanie opowiadań / spotkanie otwarte.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1150446818689565/.

„Tworzymy grupę zrzeszoną wokół pisania opowiadań. Zapraszamy wszystkich, którzy piszą lub chcą pisać! (Jest to pierwsze spotkanie otwarte po wakacjach).

Planujemy spotykać się co miesiąc.

Agenda spotkań:
Poznajemy się nawzajem i omawiamy jak działa nasza grupa.

Warsztaty pisarskie mające na celu zainspirować i wzbogacić nasze pisanie. W zależności od prowadzącego, podejście do tematu będzie różne. Od improwizacji, po struktury i techniki budowania fabuły i postaci. Ćwiczymy, eksplorujemy nowe koncepty i dajemy sobie nawzajem tematy i motywy, które chcielibyśmy ująć w naszych tekstach.

Część warsztatowa kończy się zadaniem pisarskim na kolejne spotkanie. Znajdziecie je w głównym folderze dysku Google „Pisanie Opowiadań”. Mamy miesiąc na napisanie tekstu, umieszczenie go na internetowym dysku a także przeczytanie i skomentowanie paru innych. Założenie jest takie, że każdy pisze jeden tekst (ale nie jest to warunek uczestnictwa w grupie).

Omówienie tekstów napisanych w poprzednim miesiącu. Motywujemy się nawzajem i inspirujemy, dajemy pomysły na ciąg dalszy historii, rozmawiamy o tym, które części podobały nam się bardziej, które mniej.

Ważne!

Nie oferujemy profesjonalnej korekty i redakcji tekstów. Nasza grupa dostarcza tyle wartości, ile jesteśmy w stanie zaoferować sobie nawzajem.
Tworzymy przestrzeń w internecie, gdzie co miesiąc wrzucamy napisane przez nas teksty, komentujemy je i nawzajem wspieramy się w doprowadzeniu rozpoczętych projektów literackich do końca.
Tekst umieszczony na internetowym dysku jest widoczny tylko dla innych uczestników grupy.
Ciągle sprawdzamy różne możliwości jakie daje pisanie opowiadań w grupie. Jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie jak nasz proces usprawnić.”