Select Page
16/10/2020 (piątek), 20:00, Stół Powszechny:

Slam dla Białorusi + benefit na osoby represjonowane.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/661089694524036/.

„Zapraszamy na osiemnasty slam w Stole Powszechnym, tym razem piszcie swoje wsparcie dla walki z dyktaturą i piszcie swój sprzeciw wobec represji reżimu.

Piszcie i przynoście teksty już napisane obrażające Łukaszenkę i innych dyktatorów, godzące w kult jednostki, korupcję, niesprawiedliwość. Opowiedzcie o tym, jak powinien wyglądać świat waszym zdaniem i w waszej wizji. Stwórzcie własną utopię, napiszcie wezwanie do strajku generalnego!

Przychodźcie z wierszami, z prozą, z manifestami, z najróżniejszymi tekstami z głowy i kartki, które krytykują przemoc państwa. Napiszcie czemu chcecie demokracji, ale nie tej liberalnej, ale tej bezpośredniej, w której obywatele i obywatelki mogłyby mieć realny wpływ na polityczny kształt kraju.

W slamie wystąpić może każda osoba. Teksty wcale nie muszą być śmiertelnie poważnie, korzystajcie z groteski, z sucharu, z absurdu!

ZAPISY DLA OSÓB CHCĄCYCH WYSTĄPIĆ: gromadka@riseup.net

ZASADY: Każda z osób występujących ma do dyspozycji 3 minuty. Teksty wykorzystane w slamie muszą być oryginalnymi utworami osoby występującej. W półfinale osoby mają 3,5 minuty, a w finale – 4 minuty. Dlatego najlepiej przygotować sobie trzy teksty! Występujemy BEZ REKWIZYTÓW.

BENEFIT NA POMOC dla osób represjonowanych przez reżim Łukaszenki.

NAGRODY GŁOSAMI LUDU: informacje wkrótce.

Wydarzenie odbędzie się przy zastosowaniu wszelkich zaleceń dotyczących odległości między ludźmi.”