Select Page
Jak informuje na swojej stronie www Zarząd Dróg Miejskich, w najbliższy weekend odbędą się ostatnie prace związane z remontem ulicy Saskiej:

„W weekend ułożymy ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni na przebudowywanym odcinku ul. Saskiej.
Prace z tym związane rozpoczną się w piątek, 23 października, o godz. 22, a zakończą w poniedziałek, 26 października, o godz. 4.
Kierowców czekają utrudnienia w ruchu i objazdy. Zmienią się także trasy kilku linii autobusowych.”

Od piątku, 23 października, od godz. 22 do poniedziałku, 26 października, do godz. 4 jezdnia ul. Saskiej będzie całkowicie wyłączona z ruchu od skrzyżowania z boczną jezdnią al. Waszyngtona do ul. Zwycięzców.
Oznacza to, że zamknięty będzie także fragment bocznej jezdni al. Waszyngtona na wysokości ul. Saskiej – od ronda Waszyngtona będzie można dojechać tylko do ul. Lipskiej, natomiast z ul. Berezyńskiej trzeba będzie skręcić w lewo na jezdnię biegnącą wzdłuż torowiska, aby dojechać do ul. Lipskiej.

Na czas robót połączenie z ul. Saską stracą ulice: Adampolska, Dąbrówki, Angorska, Irlandzka i Walecznych.
Na ulicach Angorskiej (na odcinku od ul. Niekłańskiej do Saskiej), Irlandzkiej i Walecznych (na odcinku od ul. Niekłańskiej do Saskiej) będą dwa kierunki ruchu.
Natomiast wyjazd z ulic Adampolskiej i Dąbrówki będzie możliwy w czasie przerw w robotach.

Objazdy zostaną poprowadzone al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową i Zwycięzców oraz al. Waszyngtona, ul. Francuską i Zwycięzców.
Dojazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kościoła i ogrodu jordanowskiego będzie możliwy wyłącznie od ul. Nobla.

Autobusy linii 111, 123, 507, 509, N02, N22 oraz N72 od ronda Waszyngtona będą jeździły ulicami Francuską oraz Zwycięzców i dalej swoimi dotychczasowymi trasami.

Wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach Berezyńskiej, Angorskiej (na odcinku od Niekłańskiej do Saskiej), Irlandzkiej i Walecznych (między Niekłańską a Saską).
Nie będzie można także zaparkować na ulicach Adampolskiej i Dąbrówki przy skrzyżowaniach z ul. Saską.

Przejścia dla pieszych przez ul. Saską będą utrzymane na skrzyżowaniach z ulicami Angorską i Walecznych oraz na wysokości kościoła.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.
Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.