ZNAJDŹ NA KĘPIE (kategorie):

„Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat wraz z rodzicami/opiekunami do odwiedzenia instalacji sensoryczno-dźwiękowej, której inspiracją jest las, najbardziej złożony, bogaty i dynamiczny ekosystem lądowy.

Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi, powietrza, rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt… Inspirują nas wrażenia zapamiętane podczas wypraw leśnych. W instalacji „LAS próbujemy je przywołać przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.

„LAS” to przestrzeń działająca na wszystkie zmysły dziecka. To przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania, przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami i dzieci z innymi dziećmi, do obserwacji i działania.

Podczas pokazu dwie przewodniczki poprowadzą uczestników przez świat „LASU”.

Za względu na specyfikę „LASU”, wszyscy widzowie będą proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji.

Koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
Scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
Muzyka: Ray Dickaty
Współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner

➤➤➤ miejsce: pokazy odbywają się w sali warsztatowej Stół Powszechny (Teatr Powszechny w Warszawie, wejście główne).
➤➤➤ terminy: 27 października o godz. 12.00 (pokaz zamknięty), a w dni 28, 29 i 30 października dwukrotnie: o godz. 10.30 i 12.30.
➤➤➤ czas trwania: 30 minut.
➤➤➤ bilety: dostępne w kasie Teatru Powszechnego lub online na stronie www.powszechny.com/bilety (15 zł).

Instalacja jest realizowana w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.”

%d bloggers like this: