Select Page
28/10/2020 (środa), 19:00, Stół Powszechny /online/:

Filozofia w ogrodzie (domowym) vol. 8.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/691474841486095/.

„W jesienno-zimowym sezonie Filozofii w Ogrodzie – ze względu na sytuację epidemiologiczną jest to, przynajmniej na razie, ponownie ogród wirtualny – tym razem przyglądamy się jednemu z najbardziej fascynujących zjawisk w historii ludzkości, czyli religii.

Gościem najnowszej odsłony Filozofii w Ogrodzie będzie dr Sebastian Duda, teolog, filozof i publicysta, związany z Kwartalnikiem Więź, autor książek „Reformacja. Rewolucja Lutra” i „Przesilona wątpliwość”.
A rozmawiać będziemy o tym, czy po oświeceniu, psychoanalizie i postmodernizmie, po Marksie, Nietzschem i Freudzie, da się jeszcze na poważnie uprawiać teologię? A jeśli tak – cóż to jest za dyscyplina? Jaki jest jej przedmiot? I jaka jest jej metodologia?
Kontekstem naszej rozmowy będzie oczywiście chrześcijaństwo. Przyjrzymy się więc także historii tej religii i jej specyfice. Nie unikniemy zapewne tematów jak najbardziej aktualnych, związanych z kontrowersyjnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

Spotkanie odbędzie się na platformie zoom.us, może w nim uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 100 osób, dlatego do udziału niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.
Wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy z Weroniką Chinowską ze Strefy WolnoSłowej: w.chinowska@gmail.com

W odpowiedzi prześlemy link do spotkania i (w razie potrzeby) do wideo ze wskazówkami, jak zainstalować i korzystać z aplikacji zoom na komputerze bądź telefonie. Zapisy przyjmujemy do środy 28 października – do godz. 18.30 (bądź do wyczerpania miejsc).

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM
dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. “Filozofia w ogrodzie” realizowana jest przez Strefę WolnoSłową i Teatr Powszechny w ramach projektu „Dramaturgie Społeczne” przy wsparciu m.st. Warszawa.

Jeśli uczestniczysz w spotkaniach Strefy WolnoSłowej i chcesz, żebyśmy mogły dalej je realizować, będziemy wdzięczne za wsparcie naszej działalności. Można wpłacić dowolny datek na konto: BNP PARIBAS 27 1600 1462 1885 1963 8000 0001 – tytułem “darowizna na cele statutowe”.