Select Page
03/11/2020 (wtorek), 18:00, Stół Powszechny/online:

Międzypokoleniowy Chór Ruchowy – dołącz do nas!

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/2838468849812533/..

„Międzypokoleniowy Chór Ruchowy (MChR) to taneczno-ruchowy projekt fundacji Strefa WolnoSłowa dla osób w wieku od 12 do 112 lat.
Zajęcia są warsztatowe i polegają na prostych ćwiczeniach gimnastycznych oraz układach choreograficznych.
W pracy nad ruchem i choreografią MChR wykorzystywane są moduły taneczno-gimnastyczne dostosowywane do aktualnych fizycznych możliwości uczestniczek i uczestników chóru.
Zaczynamy krótką rozgrzewką, potem pracujemy nad choreografią kilku prostych układów tanecznych i kończymy delikatnym rozciąganiem zazwyczaj z wykorzystaniem krzesła.
Zajęcia prowadzi performer, tancerz i choreograf, Łukasz Wójcicki.

Obostrzenia sanitarne związane z sytuacją epidemiologiczną COVID-19 zmuszają nas do eksperymentalnego podejścia do jesiennej edycji MChR – zajęcia odbywają się na FB Strefy WolnoSłowej oraz na zoomie, grupa jest cały czas otwarta – zapraszamy do dołączenia!

W spotkaniach MChR można wziąć udział na dwa sposoby:

– uczestniczyć w spotkaniach online w środy w godzinach 12.00 – 13.00 w formie relacji na żywo na FB fundacji Strefa WolnoSłowa;

– uczestniczyć w zajęciach na platformie zoom.us – najbliższe spotkania odbędą się w dniach 3, 10 i 17 listopada w godzinach 18.00 – 20.00 – ta forma pozwoli nam na większą interakcję i przygotowanie ruchowo-tanecznej formy finałowej, którą planujemy (jeśli pozwoli nam na to sytuacja epidemiczna) pokazać na Małej Scenie Teatru Powszechnego 25 listopada.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach MChR na platformie ZOOM prosimy wysyłać na adres: lukaszwojcicki2015@gmail.com.

W wiadomości zwrotnej od nas otrzymacie link do ZOOM-a.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie taneczno-ruchowe.
Do udziału zachęcamy wszystkich i wszystkie – osoby w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, z alternatywną motoryką, ograniczeniami ruchowymi, niebinarne i nienormatywne.

Pokaz na scenie 25.11 odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego czyli dezynfekcja dłoni, maseczki i zachowanie odstępu.

Warsztaty MChR odbywają się w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.