Select Page

Zapraszamy na performans „Dotyk”- reżyserski debiut Zofii Komasy we współpracy z aktorami z Fundacji Sztuka Ciała.

“Dotyk” jest zaproszeniem widza do refleksji nad znaczeniem i obecnością dotyku, do doświadczenia zmysłu dotyku w nowym wymiarze. Performerzy badają różne obszary tego zagadnienia, zabierając nas w świat komunikacji niewerbalnej w którym spotkanie nabiera nowego znaczenia.

W czasie pandemii i separacji oraz postępującej digitalizacji i ciągłego przebodźcowania łatwo oddalić się od siebie i innych. Stawia nas to przed wyzwaniem utrzymania jakości i autentyczności w relacji i czułości w bliskości z innymi i z samym sobą. Jaką więc rolę odgrywa w tym wszystkim dotyk?
Myślimy, że jest on kluczem do zrozumienia nie tylko tego co indywidualne, ale przede wszystkim tego co wspólne. Jest drogą, którą obraliśmy w badaniu ludzkich potrzeb i granic, sposobów wyrażania i poznawania siebie i swojego ciała, fizycznej i mentalnej świadomości.
Projekt jest poszukiwaniem odpowiedzi na takie pytania jak: Czym jest dotyk? Jak kształtuje człowieka i jego relacje? W jaki sposób możemy doświadczać dotyku? Co nas dotyka? W jaki sposób dotyk zmienia się pod wpływem czasu, zmiany przestrzeni, czy perspektywy?
Zbadajmy dotyk wspólnie.

Reżyseria – Zofia Urszula Komasa
Performerzy – Adam Gąsecki, Hanna Jurczak i Joanna Płóciennik

Odbędą się dwa pokazy:
-stacjonarny o godz. 18.00
-online o godz. 20.00

Z powodu obostrzeń i ograniczeń liczby miejsc obowiązują zapisy na: kontakt@sztukaciala.com
Pokaz online o godz. 20.00 będzie nadawany na żywo na fanpage PROMu Kultury.

Cena: wstęp wolny.”