Select Page
17/11/2020 (wtorek), 19:00, PROM Kultury Saska Kępa ONLINE:

Cały ten jazz! LIVE! Jerzy Małek „Black Sheep”.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/358794262063377/.

„PROM Kultury Saska Kępa i Fundacja EuroJAZZ zapraszają na koncert w ramach cyklu „Cały ten jazz! LIVE!”

Jerzy Małek jest trębaczem, kompozytorem, producentem muzycznym, animatorem kultury i wykładowcą akademickim (Akademia Muzyczna w Gdańsku, Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie).

Współpracował z wieloma wybitnymi postaciami polskiego i światowego jazzu, między innymi z Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Marią Schneider, Billym Harperem i Garym Bartzem. Od ponad 20 lat tworzy i nagrywa muzykę autorską. Black Sheep jest jego ósmym albumem.

„Fuzja wielu gatunków połączonych ze sobą niczym nieposkromioną improwizacją jazzową. Odrębny kierunek w moich dotychczasowych poszukiwaniach muzycznych” – tak określa styl swojego najnowszego dzieła zatytułowanego Black Sheep jego twórca Jerzy Małek.

„Muzyka Black Sheep jest taka zwyczajnie normalna i piękna. Bez eksperymentów brzmieniowych, kompozycyjnych czy jakichkolwiek innych. Ponadczasowa, taka, która mogłaby powstać 30 lat temu i która mam nadzieję, będzie mogła powstać za kolejnych 30 lat.+ jak pisał recenzent miesięcznika JazzPRESS, Rafał Garszczyński.

Jerzy Małek – trąbka
Radek Nowicki – saksofon
Piotr Wyleżoł – fortepian
Max Mucha – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Bilety: 35 zł. ”