Select Page
27-30/11/2020 (piątek – poniedziałek), 19:00, Teatr Powszechny ONLINE:

Martwa Natura ONLINE.

Wydarzenie FB: brak, więcej info: https://www.facebook.com/powszechny/posts/3104361849669486

„Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza widzów na platformę VOD (video on demand – „wideo na życzenie”), aktywną pod adresem: www.vod.powszechny.com.
Nowe narzędzie jest przeznaczone do transmisji online spektakli granych na żywo w siedzibie teatru; jest także głównym miejscem udostępniania nagrań spektakli i innych form twórczości teatralno-filmowej.

„Martwa natura” w reż. Agnieszki Jakimiak (trzy pokazy 27, 28 i 29 listopada, za każdym razem o godz. 19.00 i dostępne do 23.30)

„„Martwa natura” to zbiór elegii, które pozwalają nam nie tyle przepracować stratę, ile uświadomić sobie, co niesie ze sobą świadomość braku i nieobecności. Być może świat, który znamy, zaczyna odchodzić w niepamięć, ale stworzenie nowego porządku – społecznego, instytucjonalnego, artystycznego
– będzie trudne do przeprowadzenia, jeśli nie będziemy wiedzieć, z kim i z czym musimy się pożegnać.

W czasach pandemii wiele wyobrażeń i przekonań na temat sztuki ulega rozpadowi. Jednak niektóre z nich mogą się umocnić – tak jak przeświadczenie, że sztuka służy nam do budowania więzi i sojuszy, sieci porozumienia i wsparcia. Joseph Beuys – aktywista i niepokorny artysta, nieugięty rzecznik troski o środowisko naturalne – stanowi punkt wyjścia dla wędrówki po tych terytoriach sztuki, które są podejrzewane o właściwości terapeutyczne. Być może nadszedł czas, żeby spróbować zachwiać starymi podziałami między sztuką a społeczeństwem, sztuką a nie-sztuką, sztuką a naturą. Być może sztuka mogłaby pomóc nam zastąpić poprzednie nawyki brakiem przyzwyczajeń i otwartością na zmianę.

W spektaklu wykorzystywany jest dym sceniczny.”

Z kolei w poniedziałek, 30 listopada o godz. 17.00, zapraszamy na warsztaty online dla widzów spektaklu „Martwa natura”.

Kolejne spektakle na VOD to m.in.: „Ronja, córka zbójnika” w reż. Anny Ilczuk (29 listopada o godz. 11.00, dostępny do 13.00).”

Od dłuższego czasu pracujemy nad łączeniem tradycyjnego teatru i nowych technologii.
Staramy się wypełniać misję docierania do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko w Warszawie.
Teatr VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu.
Wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu, by łatwo i szybko korzystać z udostępnianych treści.
Poszczególne transmisje i spektakle repertuarowe będą biletowane (automatyczny zakup biletów online), a pozostałe treści będą dostępne bez opłaty.

Wychodzimy z założenia, że teatr publiczny w obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz polityczno-społecznej za wszelką cenę nie powinien zaprzestać działalności – chodzi o utrzymanie bezcennych wartości każdego teatru, czyli unikatowego zespołu ludzi tworzących sztukę oraz wspólnoty widzów.
Dlatego obok tradycyjnej działalności teatralnej chcielibyśmy rozwijać nowe formy działania online.
Mamy nadzieję, że po półrocznym okresie strat z powodu odwołanych spektakli i wyjazdów oraz zawieszenia działalności w siedzibie, kanał VOD pozwoli lepiej utrzymać repertuarowy rytm pracy oraz stały kontakt z naszymi widzami.

Spektakle dostępne są dla wszystkich, którzy w systemie VOD zakupili online bilety z kodem. Liczba biletów jest ograniczona.
Więcej informacji o kolejnych transmisjach i spektaklach dostępnych online można znaleźć na stronie www.vod.powszechny.com.