Select Page

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z ZAMKNIĘCIEM TEATRÓW DO 27 GRUDNIA Szanowni Państwo, w związku z zamknięciem teatrów dla widowni...

Opublikowany przez Teatr Powszechny Wtorek, 24 listopada 2020
29/11/2020 (niedziela), 11:00, Teatr Powszechny ONLINE:

Ronja, córka zbójnika ONLINE.

Wydarzenie FB: brak, więcej info: https://www.facebook.com/powszechny/posts/3104361849669486

„Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza widzów na platformę VOD (video on demand – „wideo na życzenie”), aktywną pod adresem: www.vod.powszechny.com.
Nowe narzędzie jest przeznaczone do transmisji online spektakli granych na żywo w siedzibie teatru; jest także głównym miejscem udostępniania nagrań spektakli i innych form twórczości teatralno-filmowej.

#RonjaCórkaZbójnika, spektakl familijny na podstawie kultowej powieści Astrid Lindgren, w reż. Anny Ilczuk 👉 29 listopada o 11.00 rano (dostępna tylko do 13.00)

Spektakl był transmitowany na żywo w Internecie 11.11.2020 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Nagranie streamingu będzie dostępne już 29 listopada o godz. 11.00 (tylko do 13.00) na kanale VOD: www.vod.powszechny.com

„Mówili o lesie. Ale nim sama nie zobaczyła, jak jest mroczny i zadziwiający ze swymi szumiącymi drzewami, nie rozumiała, czym jest las. I teraz śmiała się cichutko tylko dlatego, że istnieją rzeki i lasy. Prawie nie była w stanie tego pojąć – oto istnieją ogromne drzewa i wielka woda, i one żyją; czyż na samą myśl o tym można się nie uśmiechać?”.

Bohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników.

Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?

Spektakl familijny dla widzów od 7. roku życia.

 

Od dłuższego czasu pracujemy nad łączeniem tradycyjnego teatru i nowych technologii.
Staramy się wypełniać misję docierania do jak najszerszej grupy odbiorców, nie tylko w Warszawie.
Teatr VOD daje unikatową możliwość uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu.
Wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu, by łatwo i szybko korzystać z udostępnianych treści.
Poszczególne transmisje i spektakle repertuarowe będą biletowane (automatyczny zakup biletów online), a pozostałe treści będą dostępne bez opłaty.

Wychodzimy z założenia, że teatr publiczny w obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz polityczno-społecznej za wszelką cenę nie powinien zaprzestać działalności – chodzi o utrzymanie bezcennych wartości każdego teatru, czyli unikatowego zespołu ludzi tworzących sztukę oraz wspólnoty widzów.
Dlatego obok tradycyjnej działalności teatralnej chcielibyśmy rozwijać nowe formy działania online.
Mamy nadzieję, że po półrocznym okresie strat z powodu odwołanych spektakli i wyjazdów oraz zawieszenia działalności w siedzibie, kanał VOD pozwoli lepiej utrzymać repertuarowy rytm pracy oraz stały kontakt z naszymi widzami.

Spektakle dostępne są dla wszystkich, którzy w systemie VOD zakupili online bilety z kodem. Liczba biletów jest ograniczona.
Więcej informacji o kolejnych transmisjach i spektaklach dostępnych online można znaleźć na stronie www.vod.powszechny.com.