Select Page
08-09/12/2020 (wtorek & środa), 19:00, Teatr Powszechny online:

Chcieliśmy porozmawiać o męskości, a zostaliśmy przyjaciółmi.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/200811051593001/

„Kilku facetów, czasem bliżej lub dalej sobie znanych, a w większości zupełnie dla siebie obcych, założyło grupę, czy też krąg. Po to, żeby pogadać, czym właściwie jest ta “męskość”? I czy to w ogóle jest ważna kategoria? Trochę pozazdrościliśmy kobietom, bo mieliśmy wrażenie, że one już od dawna te tematy przepracowują i już w miarę wiedzą, o co im chodzi, a my wciąż jesteśmy w lesie.
Zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Opowiadaliśmy sobie o dorastaniu, o szkole, o relacjach z rodzicami. O przemocy, o snach, o seksie. O doświadczeniu bycia chłopakiem i facetem w Polsce. Stworzyliśmy miejsce intymnej wymiany, wsparcia i czułości.
Ten spektakl jest o tym, dokąd zaprowadził nas ten proces. Powstał ze słów i dotyku, z bycia razem. Dzielimy się w nim naszymi historiami. Opowiadamy o tym, co wydarzyło się między nami w ciągu tego roku.

TWÓRCY:
Rafał Aleksin, Robert Bigus, Kamil Błoch, Tomek Gromadka, Tomek J. Krynicki, Wojtek Mejor, Paweł Ogrodzki, Grzesiek Ryczywolski, Mateusz Wądrzyk, Marcel „Bird” Wieteska, Julian Zubek.

ZAPISY na maila: spektakl-chlopaki@protonmail.com
W tytule wiadomości proszę wpiszcie datę, którą wybieracie.
Transmisja online odbędzie się poprzez program Zoom!

WSTĘP WOLNY.

Spektakl realizowany w ramach projektu “Męskość jako eksperyment – spektakl o relacjach” Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.”