Select Page
09/12/2020 (środa), 19:00, Stół Powszechny /online/:

Filozofia w Ogrodzie (domowym) vol. 10

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/1795501340625771/.

„Podczas kolejnego spotkania z naszego religijnego cyklu porozmawiamy o buddyzmie tybetańskim – w Polsce i w ogóle. Czym się różni buddyzm od innych religii? Czy w ogóle religią można go nazwać? Co charakteryzuje jego tybetańską odmianę? Jak buddyzm patrzy na człowieka, na rzeczywistość, na życie i śmierć.
O to wszystko i jeszcze o wiele innych rzeczy zapytamy Lamę Rinczena, czyli Waldemara Zycha, nauczyciela buddyjskiego w tradycji Karma Kamtzang, praktykującego dharmę (czyli naukę buddy) od lat 70. XX wieku, lamę odpowiedzialnego za polską filię klasztoru Bencien mieszczącą się w Grabniku (www.benchen.org.pl).

Spotkanie odbędzie się na platformie zoom.us, może w nim uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 100 osób, dlatego do udziału niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca.
Wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy z Weroniką Chinowską ze Strefy WolnoSłowej: w.chinowska@gmail.com
Spotkanie będzie także transmitowane na naszym profilu na Facebooku.
W odpowiedzi prześlemy link do spotkania i (w razie potrzeby) do wideo ze wskazówkami, jak zainstalować i korzystać z aplikacji zoom na komputerze bądź telefonie. Zapisy przyjmujemy do środy 9 grudnia – do godz. 18.30 (bądź do wyczerpania miejsc).

Prowadzenie:
Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, związany z Radiem TOK FM
dr Paweł Boguszewski – neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

“Filozofia w ogrodzie” realizowana jest przez Strefę WolnoSłową i Teatr Powszechny w ramach projektu „Dramaturgie Społeczne” przy wsparciu m.st. Warszawa.

Jeśli uczestniczysz w spotkaniach Strefy WolnoSłowej i chcesz, żebyśmy mogły dalej je realizować, będziemy wdzięczne za wsparcie naszej działalności. Można wpłacić dowolny datek na konto: BNP PARIBAS 27 1600 1462 1885 1963 8000 0001 – tytułem “darowizna na cele statutowe”.”