Select Page
28/02/2021 (niedziela), 18:00, PROM Kultury Saska Kępa ONLINE:

Koncert charytatywny „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/171314867717804/.

„W Międzynarodowym Dniu Chorób Rzadkich odbędzie się koncert promujący unikatowy album „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”.
Kupując płytę lub pojedyncze utwory dokładasz cegiełkę to wielkiego przedsięwzięcia, które umożliwi oddychanie wielu dzieciom i dorosłym chorującym na CCHS.

W wydarzeniu udział wezmą: Arad Emamgholi, Gang Tango (Grzegorz Lalek, Piotr Kopietz, Krzysztof Łochowicz, Mirosław Feldgebel, Sebastian Wypych), Gaba Kulka, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Jacek Subociałło, Anna Wandke, Sebastian Wypych, ElettroVoce (Agata Zubel, Cezary Duchnowski) – w streamingu.

Gość honorowy: Maestro Jerzy Maksymiuk.

Koncert prowadzi: Paweł Sztompke.

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, współzałożyciele fundacji Zdejmij Klątwę (www.zdejmijklatwe.pl), autorzy nominowanego do Oscara filmu „Nasza klątwa” i krótkometrażowego filmu „Ondyna”, a prywatnie rodzice Leo cierpiącego na CCHS – tzw. klątwę Ondyny, stworzyli otwarty projekt muzyczny, którego celem jest wsparcie badań nad lekiem na CCHS oraz budowanie świadomości społecznej na temat tej choroby.
„Ondinata. Pieśni dla Ondyny” to dwupłytowe wydawnictwo z utworami znakomitych artystów, które powstały z myślą o ludziach cierpiących na klątwę Ondyny: dzieciach, młodzieży i dorosłych.
Na płycie znajdują się zarówno utwory instrumentalne, jak i śpiewane, uznanych muzyków i debiutantów, po angielsku, polsku, hiszpańsku, arabsku, ukraińsku, francusku i w jidysz.
Do udziału w tym eklektycznym projekcie, opartym o motyw kołysanki, zaproszeni zostali: Magdalena Cielecka, Jarboe, Cezary Duchnowski, Kayah, Ralph Kaminski, Ania Karwan, Gaba Kulka, Jerzy Maksymiuk, Michał Pepol, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Gołda Tenzer, Anna Wandtke, Bartek Wąsik, Stefan Wesołowski, Sebastian Wypych, Wacław Zimpel, Agata Zubel ii inni.
Część utworów powstała specjalnie na potrzeby albumu, część to nowe aranżacje dobrze znanych utworów, a jeszcze inne wywodzą się z tradycji ludowych.
Dodatkowo, projekt uzupełniony jest poruszającym tekstem o legendzie Ondyny autorstwa Joanny Bator.

Pierwsze utwory dostępne są na stronie www.ondinata.com już dzisiaj, pełna płyta ukaże się 28 lutego 2021 – w Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich.
Kupując płytę lub pojedyncze utwory dokładasz cegiełkę to wielkiego przedsięwzięcia, które umożliwi oddychanie nie tylko Leo, ale też wielu innym dzieciom i dorosłym chorującym na CCHS.
Cały dochód z płyty przeznaczony zostanie na badania nad lekiem.”