Select Page
07-09/06/2021 (poniedziałek – środa), 10:00 & 12:00, Teatr Powszechny:

„LAS” spektakl oraz instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla dzieci.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/333265311528542/.

Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi, powietrza, rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt… W „LESIE” próbujemy przywołać te wszystkie inspiracje przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.
W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo „LASU”.
„LAS” to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania, przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami i dzieci z innymi dziećmi. To przestrzeń do obserwacji i działania.

🦟🕸🐝🌳🍃
Twórczynie i twórcy:
Koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska Scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
Muzyka: Ray Dickaty
Występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
Współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner, Ada Tymińska
Grafika: Karolina Kotowska
Foto: Pat Mic

 

❗️ Za względu na specyfikę „LASU”, wszyscy widzowie będą proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek oraz dezynfekcja rąk.

☘🐭 Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3,5 lat wraz z rodzicami.

➡️ Gramy: 7,8,9 czerwca o godz. 10.00 (pokaz dla dzieci 6 -18 mż.) i 12.00 ( pokaz dla dzieci od 18 mż. do 3,5 lat).
Czas spektaklu: 10-20 min w zależności od grupy wiekowej.
Zabawa: 30 min.
Czas całego wydarzenia około 60 min.

Bilety w cenie 15 zł są dostępne na stronie Teatru Powszechnego w Warszawie.

Instalacja jest realizowana w ramach projektu „Dramaturgie społeczne”, organizowanego przez Teatr Powszechny w Warszawie i Fundację Strefa WolnoSłowa, dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy Miasto Stołeczne Warszawa