Select Page

Zapraszamy na pierwszy z dwóch spacerów literackich po Saskiej Kępie. Miejsc związanych z literaturą jest tutaj tak wiele, że postanowiliśmy podzielić trasę na dwie części. Będzie można przekonać się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Wspomnimy bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przywołamy jedną z miejskich legend i opowiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, męża Ireny Tuwim, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał” oraz inne miejsca i postaci.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obowiązuje limit osób i zapisy.
Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB Spacerów Literackich (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane.
Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 28 sierpnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.
(Druga część spaceru – 29 sierpnia 2021 r.)

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej.
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko).
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło.