Select Page
29/08/2021 (niedziela), 12:00, zbiórka przy pomniku Agnieszki Osieckiej:

Spacer Literacki po Saskiej Kępie (część druga).

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/262310135453465/.

Zapraszamy na drugi z dwóch spacerów literackich po Saskiej Kępie. Wyruszymy spod pomnika Agnieszki Osieckiej i powędrujemy aż na „Chamowo”. Po drodze będzie o tym kto odwiedził Warszawę razem z Picassem, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma”, dowiemy się od kogo zaczął się boom iberoamerykański w Polsce i sprawdzimy, gdzie mieszkała „genialna poetka Eulalia Gagulin” z „622 Upadków Bunga”. Pojawią się takie nazwiska jak: Prus, Centkiewiczowie, Szmaglewska, Tyrmand, Rembek, Strachota i wiele innych.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obowiązuje limit osób i zapisy.
Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane.
Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 29 sierpnia 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przy pomnik Agnieszki Osieckiej (róg Francuskiej i Obrońców. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.
(Pierwsza część spaceru – 28 sierpnia 2021)

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło