Select Page
19/09/2021 (niedziela), 12:00, Park Skaryszewski:

Spacer dendrologiczny #wKoronachMiasta.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/893220931282723/.

#wKoronachMiasta Zapraszamy na cykl 9 wyjątkowych spacerów dendrologicznych po warszawskich parkach! 🌳🔍🚶‍♀️

Co stanowi o urodzie parku? Jak zmieniał się na przestrzeni lat? Jakie gatunki drzew w nim rosną i czym się charakteryzują?

ℹ️ Każdy spacer poprowadzą wspólnie ogrodnik Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i dendrolog Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, dwie osoby, które łączy wiedza i szacunek dla przyrody. Opowiedzą o współtworzonej przez drzewa architekturze warszawskich parków. Dowiecie się w jaki sposób projektanci oraz ogrodnicy tworzyli i nadal tworzą charakter danego parku oraz jakim zmianom ulegał wraz z upływem czasu. To również okazja, by poznać unikalną opowieść wybranych drzew – ważnych „gospodarzy” warszawskich parków, które współtworzą historię stolicy oraz pełnią niezwykle ważną rolę w miejskim ekosystemie.

🌳 GDZIE I KIEDY?
Spacery dendrologiczne odbywać się będą w każdą niedzielę od 29 sierpnia do 24 października w wybranym warszawskim parku.
Spotykamy się o godz. 12.00.
Poprowadzą je eksperci Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

📆 19 września | Park Skaryszewski im. I.J. Paderewskiego | Praga-Południe
Pełną listę wszystkich spacerów znajdziecie na stronie: http://zzw.waw.pl/2021/08/23/w-koronach-miasta-wyjatkowe-spacery-dendrologiczne-po-warszawskich-parkach/

Spacery dendrologiczne są BEZPŁATNE.

Informacje o miejscu zbiórki podamy z wyprzedzeniem w poście na wydarzeniu.

🌳 W KORONACH MIASTA
To już kolejna edycja edukacyjnego cyklu „W koronach miasta”, uruchomionego przez Zarząd zieleni m.st. Warszawy jeszcze w 2019 r., który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony warszawianek i warszawiaków. W poprzednich latach mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w spacerach dendrologicznych po lesie łęgowych położonym nad Wisłą w obszarze Natura 2000, a w ramach #KinoZZW obejrzeć filmy poświęcone warszawskim drzewom, które są dostępne na naszej stronie 👉 tinyurl.com/wkoronachmiasta. Ukazały się również broszury edukacyjne na temat drzew i wpływu, jaki wywierają na przestrzeń miejską, a przede wszystkim na jakość życia mieszkańców stolicy.
Atrakcyjna oferta w ramach tegorocznej edycji cyklu „W koronach miasta” jest efektem owocnej współpracy warszawskiego Zarządu Zieleni i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

#ZieleńWarszawska #WarszawskieParki #DrzewaWarszawy #WKoronachMiasta