Select Page
02-04/10/2021 (sobota – poniedziałek), 10:30 & 12:30, Teatr Powszechny:

„LAS” spektakl oraz instalacja sensoryczno-dźwiękowa dla dzieci.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/573687163769846/.

Lubimy spacery po lesie, zapach liści, ziemi i powietrza. Rozbrzmiewającą tysiącem dźwięków ciszę lasu, spokój, błogość, przynoszący odprężenie głęboki oddech wśród drzew oraz nieustanny ruch – drzew, gałęzi, ptaków, zwierząt. W „LESIE” spróbujemy przywołać wszystkie te inspiracje przez kształty, formy, faktury i dźwięki, tak aby stworzyć schronienie od pędu i hałasu miasta, miejsce odpoczynku i beztroskiej, ale mądrej zabawy.

W świat lasu wprowadzi nas historia pewnego drzewa, które zanim prawdziwym drzewem się stało, jako małe nasionko zamieszkało w ciepłej, miękkiej, pachnącej i wilgotnej ziemi. Otwarta struktura spektaklu pozwoli dzieciom na płynne przejście z pozycji widza do roli aktywnego uczestnika, który wszystkimi zmysłami poznaje bogactwo „LASU”.

„LAS” to przestrzeń do dotykania, eksperymentowania, pociągania, przekładnia, wyciągania, grania, turlania i przeciskania. Przestrzeń odpowiadająca na naturalną potrzebę poznawania świata przez najmłodszych, do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami oraz dzieci z innymi dziećmi.
To przestrzeń do obserwacji i działania.

W weekend starszym dzieciom (od 2,5 do 6 lat, pokazy o 12:30) proponujemy bajkę dźwiękową pt. „Opowieść o drzewie”, w której muzyka muzyka tworzy nastrój i tło dla słów. Twórcy przywołują dźwięki lasu zachęcając widzów do wspólnego działania – wydawania dźwięków lub wykonywania prostych ruchów.

Ze względu na specyfikę „LASU”, wszyscy widzowie będą proszeni o zdjęcie obuwia przed wejściem w przestrzeń instalacji. Obowiązuje również noszenie maseczek zasłaniających usta i nos oraz dezynfekcja rąk. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6 lat lat wraz z rodzicami.

➤➤➤ miejsce: pokazy odbywają się w sali warsztatowej Stół Powszechny (Teatr Powszechny w Warszawie, wejście główne).
➤➤➤ terminy: 2, 3 i 4 października, każdego dnia dwukrotnie: w sobotę i w niedzielę o 10.30 (pokaz dla dzieci od 6 mż. do 2,5 lat) i 12.30 (pokaz dla dzieci od 2,5 do 6 lat), w poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 i 12.00 (oba pokazy są dla dzieci w wieku od 6 mż do 3 lat).
➤➤➤ czas trwania: czas spektaklu: 20-30 min w zależności od grupy wiekowej; zabawa: 30 min; czas całego wydarzenia: około 60 min.
➤➤➤ bilety: 15 zł (zarówno dla opiekunów, jak i dla dzieci), dostępne w kasie Teatru Powszechnego lub online tutaj.

Twórczynie i twórcy:
koncepcja i animacja: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska
scenografia, projekt i wykonanie: Ewa Woźniak, Barbara Wojtkowiak
muzyka: Ray Dickaty
występują: Katarzyna Stefanowicz, Weronika Chinowska, Michał Marecki
współpraca: Inga Tolsdorf, Ida Bączek, Vera Arslaner, Ada Tymińska
grafika: Karolina Kotowska
fotografie: Pat Mic