Select Page
23 & 24/11/2021 (wtorek & środa), 20:00, Stół Powszechny ONLINE:

Chcieliśmy porozmawiać o męskości, a zostaliśmy przyjaciółmi / spektakl.

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/882352455752479/.

🌾 Kilku facetów, czasem bliżej lub dalej sobie znanych, a w większości zupełnie dla siebie obcych, założyło grupę, czy też krąg. Po to, żeby pogadać, czym właściwie jest ta “męskość”? I czy to w ogóle jest ważna kategoria? Trochę pozazdrościliśmy kobietom, bo mieliśmy wrażenie, że one już od dawna te tematy przepracowują i już w miarę wiedzą, o co im chodzi, a my wciąż jesteśmy w lesie.
🌾 Zaczęliśmy ze sobą rozmawiać. Opowiadaliśmy sobie o dorastaniu, o szkole, o relacjach z rodzicami. O przemocy, o snach, o seksie. O doświadczeniu bycia chłopakiem i facetem w Polsce. Stworzyliśmy miejsce intymnej wymiany, wsparcia i czułości.
🌾 Ten spektakl jest o tym, dokąd zaprowadził nas ten proces. Powstał ze słów i dotyku, z bycia razem. Dzielimy się w nim naszymi historiami. Opowiadamy o tym, co wydarzyło się między nami w ciągu ostatniego czasu.
Nasz chłopacki spektakl zobaczyło już ponad 1400 osób!

„Chcieliśmy porozmawiać o męskości, a zostaliśmy przyjaciółmi” – spektakl online grany w czasie rzeczywistym / 23 i 24.11, godz. 20:00.
🙋 Spektakl gramy w ramach kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Wobec Kobiet współorganzowanej ze Szkołą Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA* i Fundacją HersSry.
♦️ZAPISY: spektakl.chlopaki@gmail.com
RODO: Zapis na spektakl jest równoznaczny z udzieleniem zgody na przekazanie danych Fundacji Herstory w celu dostarczania informacji o realizacji projektu „Sztama w edukacji na rzecz zmiany”.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST WOLNY, ALE MOŻESZ WESPRZEĆ NAS NA PATRONITE: https://patronite.pl/chlopaki

♦️Transmisja spektaklu odbędzie się poprzez program Zoom. Spektakl jest grany na żywo. Program Zoom za darmo można ściągnąć stąd: https://zoom.us/download

🪁t w ó r c y _ c z y n i e:
Grupa Performatywna Chłopaki:
Kamil Błoch
Tomasz MakGajwer Grabowski
Tomek Gromadka
Tomek J. Krynicki
Wojtek Mejor
Paweł Ogrodzki
Przemek Pstrongowski
Grzesiek Ryczywolski
Mateusz Wądrzyk
Marcel Bird-Wieteska
Julian Zubek
Gościnnie:
Karolina Micuła
Monika Skomra
Ikarvs w składzie:
Aleksandra Badurska
Przemek Pstrongowski

ORAGANIZATOR: GRUPA PERFORMATYWNA CHŁOPAKI | KONTAKT: https://www.facebook.com/grupaperformatywnachlopaki/
ORAZ
SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany | KONTAKT: https://www.facebook.com/edukacjasztama

Projekt „SZTAMA w edukacji na rzecz zmiany” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Liderka i inicjatorka projektu: Fundacja HerStory.