Select Page
28/11/2021 (niedziela), 17:00, PROM Kultury Saska Kępa:

MIT TON – Muzyka i Tekst Festiwal Piosenki.

Wydarzenie FB: … TBA.

Koncert Galowy wieńczący festiwal piosenki Muzyka i Tekst, który odbył się w Domu Kultury Dorożkarnia. Celem festiwalu jest promocja polskiej piosenki, a także jej twórców i wykonawców wśród młodego pokolenia oraz integracja najmłodszych wokalistów z całego kraju. Patronem jest Andrzej Poniedzielski – poeta, pieśniarz, autor tekstów. W konkursie wystartowało blisko 40 wokalistek i wokalistów, wśród których laureatów wyłoniło jury w składzie: Ewa Kuklińska – aktorka, wokalistka, Mieczysław Szcześniak – wokalista, Michał MICHU Sobkowski – dziennikarz muzyczny.

W Koncercie Galowym wystąpią: Borys Chmielewski, Jadwiga Danelczyk, Natalia Gazda, Władysław Gągała, Maria Jurczyńska, Amelia Kaczmarczyk, Lena Klembalska, Paulina Ładosz, Maria Łajca, Antek i Olek Parzychowscy, Małgorzata Pilzak, Aleksander Szwarnowiecki, Emil Trela, Maja Woroniecka, Jagoda Wypych z towarzyszeniem zawodowych muzyków: akordeonisty i bandeonisty Grzegorza Bożewicza oraz gitarzysty Piotra Malickiego.

Festiwal MIT TON wyróżnia się przyjazną atmosferą przesłuchań zbliżoną bardziej do kameralnego koncertu niż rywalizacji konkursowej. Bardzo ważny również aspekt edukacyjny, który polega nie tylko na zapoznawaniu się w praktyce z historią polskiej muzyki rozrywkowej, ale na pracy nad warsztatem wokalnym i obyciem scenicznym. Stąd laureaci festiwalu będą mieli okazje pracować podczas warsztatów z profesjonalnymi trenerami, nie tylko indywidualnie, ale będą również próbować swych sił w chórze. Warsztaty przygotowują jednocześnie do udziału w Koncercie Galowym Laureatów. W tym roku koncert będzie miał charakter spektaklu muzyczno-teatralnego, w którym piosenki autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego w wykonaniu laureatów festiwalu MIT TON przeplatać się będą z poezją tego twórcy.

Festiwalowi towarzyszy wydanie dwupłytowego albumu z piosenkami patrona oraz z samymi podkładami muzycznymi w nowych aranżacjach Marcina Świderskiego i Marka Lipskiego, który nagrywany jest w dorożkarniowym studiu nagrań. Nagrodzeni w konkursie piosenek Andrzeja Poniedzielskiego wystąpią na płycie festiwalowej 2022.

Wydarzenie zrealizowane we współpracy z Domem Kultury Dorożkarnia.

/ wstęp wolny /
/ online bezpłatnie /